Як возити дитину на передньому сидінні. преспособлніе для безпеки дитини в машині.

Перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля викликає багато питань і суперечок. Згідно з "Правилами дорожнього руху" пункт 22.9 перевезення дітей до 12-річного віку в автомобілях повинна здійснюватися тільки з використанням спеціальних дитячих утримуючих пристроїв - дитячих автокрісел. Головне значення тут мають вік, зріст і вагу дитини . Ці показники ділять дітей на групи, для кожної з яких передбачені свої пристосування для перевезення в автомобілі. При цьому, навіть дотримання всіх правил не завжди гарантує безпеку дитини в машині.
Інструкція
1
Правила не забороняють перевозити дитини на передньому сидінні автомобіля в кріслі, відповідному його віковій групі. При цьому пам'ятайте, що на задньому сидінні все-таки безпечніше. Ні в якому разі не встановлюйте крісло на передньому сидінні машини, обладнаної подушкою безпеки. Хоч даного пункту і немає в правилах, в машині завжди є такі застереження. При спрацьовуванні подушка розкривається зі швидкістю більше 300км/год і залишає синці та забої навіть на тілі дорослої людини. Для дитини це загрожує дуже серйозними травмами, аж до летального результату.
2
Дітей нульової групи (вагою до 10 кг, з народження до 6-9 місяців) слід перевозити на передньому сидінні в автокріслі, встановленому проти ходу руху. Це забезпечить більший захист голови, шиї і спини дитини . Крісло при цьому варто відсунути якомога далі від приладової панелі. Переводити в крісло, яке встановлюється по ходу руху, слід тільки після досягнення максимального передбаченого ваги, коли верхівка малюка стає вище спинки автокрісла.
3
Наступна група 1 об'єднує дітей вагою від 9 до 18 кг і віком з 9 місяців до 4-х років. Такі крісла встановлюються по ходу руху машини як на передньому, так і на задньому сидіннях.
4
Діти більш старшого віку потрапляють під групи 2 (від 15 до 25 кілограмів - приблизно від 4-х до 6-ти років) і 3 (від 22 до 36 кілограмів - віком 6-11 років). Автокрісла цих груп утримують дитини за допомогою штатних ременів безпеки автомобіля. Тому необхідно уважно стежити, щоб ремінь правильно розташовувався на тілі дитини : - ремінь повинен бути туго натягнутий; - діагональний ремінь обов'язково повинен проходити через середину плеча, не торкаючись обличчя і шиї; - нижній ремінь повинен проходити по грудях , а не по животу.
5
Приблизно за цією ж схемою діють і інші альтернативні утримуючі пристрої, такі як бустери та адаптери для ременів. Для перевезення дітей на передньому сидінні рекомендується використовувати бустери з кріпленнями до основного сидіння. Хоча правилами не заборонено використовувати та інші пристосування, всі інші пристрої не дають достатньої безпеки і рекомендуються тільки для застосування на задніх сидіннях.
Зверніть увагу
Подушка безпеки може спрацювати, навіть якщо її відключили а автосервісі