Як дотримуватися великодні традиції.

Великдень - це основний християнське свято, яке символізує воскресіння Христа і в перекладі з грецького означає «позбавлення». Відзначають це подія в різні числа, але обов'язково в неділю.
Інструкція
1
Дотримуйтеся поста, який починається за 40 днів перед Великоднем. Не паліть і не пийте алкоголь в ці дні. Не вживайте продукти тваринного походження (це м'ясо, риба, яйця і молоко), а також білий хліб, булки, цукерки і майонез.
2
Їжте рослинну їжу (овочі, фрукти і сухофрукти), різні соління (квашена капуста, мариновані та солоні огірки), сушки, сухарі, гриби, чорний хліб, горіхи, каші на воді, пийте чай і кисіль. У вербну неділю і на Благовіщення Пресвятої Богородиці дозволяється з'їсти трохи риби. Не варто постити старим, хворим, вагітним і дітям.
3
Останній тиждень перед паскою називається Страсним і має найсуворіші обмеження в харчуванні і багато традицій. Чи не співайте і не танцюйте в ці дні.
4
В понеділок підготуйте до Великодня своє житло: пофарбуйте, помийте і почистіть все необхідне. У вівторок підготуйте одяг і виперіть білизну. В середу завершите всі господарські роботи. Закінчите прибирання і винесіть все сміття. Заготовте яйця для фарбування.
5
Основні обряди, дійства і прикмети відносяться до Чистого четверга. До світанку обмойте тіло, позбавивши себе від усіх недуг і захистивши від негараздів. Спечіть паски. Зробіть пристрасну свічку, яка захистить ваш будинок від пожежі, а його мешканців від хвороб. Цей вогонь повинен горіти до самого Великодня. Запалену свічку візьміть на службу і постарайтеся не допустити, щоб по дорозі до церкви і на зворотному до будинку шляху вогонь погас.
6
В п'ятницю нічого не їжте, що не співайте, не слухайте музику, не шийте, не стирайте. Все це вважається дуже великим гріхом. Це найсумніший день тижня, оскільки саме в п'ятницю Христос умер.
7
В суботу приготуйте все для великодньої трапези: пофарбуйте яйця і зробіть інші традиційні страви, якими будете пригощати рідних.
8
Безпосередньо Пасха починається опівночі між Великою суботою і світлим неділею. Сходіть на урочисту церковну службу і освятите продукти. Після цього вітайтеся з усіма словами «Христос воскрес». У відповідь вам будуть говорити: «Воістину воскрес».