Як зробити датчик води. вставити скла в раму.

При створенні літнього душу, бачка для поливу або іншої ємності, розташованої у важкодоступному місці (наприклад, на даху), дуже знадобиться датчик води, який дозволить здалеку дізнатися, чи достатньо Чи рідини всередині. Способів зробити датчик рівня води безліч, але один з найлегших у виготовленні і зручних полягає в наступному.
Вам знадобиться
  • - нержавіюча труба;
  • - фанера або пластикова кришка;
  • - пінопласт;
  • - легка рейка, штапик або трубка;
  • - лобзик;
  • - дошка;
  • - кольорова изолента;
  • - скотч;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Знайдіть трубку, висота якої повинна бути трохи вище максимально можливого рівня води. Наприклад, можете взяти металопластикову або поліпропіленову трубку будь-якого діаметру.
2
Відразу ж підберіть до неї щільно закривається кришку. Її можна зробити із пластику, фанери або будь-якого іншого матеріалу. Якщо ви візьмете каналізаційну трубу з розтрубом, кришка буде входити всередину і щільно закриє отвір. В іншому випадку подбайте про закріплення кришки шурупами або болтами.
3
У нижній частині зробіть кілька пропилів у вигляді літери П або Л, щоб коли труба стоятиме на торці вертикально, вода могла вільно циркулювати між баком і трубою.
4
Візьміть шматок пінопласту і виріжте коло, діаметр якого повинен бути трохи менше діаметра труби. В результаті пінопласт повинен вільно рухатися всередині, не застряє, але й не перевертаючись.
5
Знайдіть легку пластикову або дерев'яну рейку (штапик, трубку), на 10-20 см довший труби. Один її кінець закріпіть в пінопласт (можна приклеїти скотчем), а інший кінець обмотайте яскравою ізолентою, щоб його було видно здалеку.
6
У кришці труби зробіть отвір, під рейку. Зберіть конструкцію: в трубу покладіть пінопласт з рейкою, закрийте кришку (просунувши рейку всередину). Щоб сміття і листя не потрапляли всередину бака, кришка повинна закриватися герметично.
7
Закріпіть трубу на дні бачка, поруч з тією стінкою, на якій найзручніше буде контролювати рівень води. В результаті рейка з яскравим кінчиком повинна висуватися з бака на кілька сантиметрів. Поруч з цією рейкою закріпіть вимірювальну лінійку (наприклад, з дошки) і відзначте нульовий рівень.
8
Залийте в бак воду і спостерігайте, як рейка буде підніматися вгору (за рахунок пінопласту). На вашій лінійці відзначте максимальний рівень, потім розділіть її на кілька поділок, залежно від ваших побажань. За допомогою цієї лінійки ви зможете легко визначати рівень води в баку, перебуваючи далеко від нього.