Як замінити генератор ВАЗ 2108. Як поміняти підшипник генератора на ваз 2110.

При використанні на автомобілі ВАЗ-2108 додаткових споживачів енергії (протитуманних фар, пічки, систем обігріву стекол, аудіотехніки і так далі) може виникнути проблема з недостатньою потужністю генератора. Якщо штатний генератор не справляється зі своєю функцією, продумайте можливість його заміни на більш досконалий, наприклад, від ВАЗ-2110. Генератор від «десятки» майже в півтора рази потужніший і володіє підвищеною надійністю.
Вам знадобиться
  • - генератор від ВАЗ-2110;
  • - шків генератора;
  • - кронштейни генератора (нижній і верхній);
  • - втулка осі генератора;
  • - ремінь генератора;
  • - кріпильні елементи (болти, гайки, шайби);
  • - набір інструментів для монтажу;
  • - дрантя .
Інструкція
1
Оцініть можливість заміни генератора. Справа в тому, що генератор від ВАЗ-2110 кріпиться п'ятьма болтами, а штатний генератор «восьмий» моделі - трьома. Огляньте блок циліндрів. У більшості випадків він має два додаткових отвори біля нижнього та верхнього кріплень генератора. Якщо такі отвори є, заміна генератора можлива.
2
Ретельно підберіть кріпильні елементи, за допомогою яких ви будете кріпити новий генератор. Гайки і болти повинні підходити за розмірами, при цьому обов'язково передбачте наявність шайб.
3
В якості втулки генератора використовуйте резинометаллическим, забезпечену спеціальної шайбою. Гумову частину втулки можна зняти з генератора ВАЗ-2110 або використовувати «рідну», попередньо її обрізавши.
4
Перед проведенням заміни підніміть передню частину автомобіля, надійно її зафіксувавши. Це зробить роботу зручнішою. Потім зніміть захист картера і правий підкрилок (при їх наявності). Вимкніть «масу» на акумуляторі.
5
Отсоедините бризговики двигуна з правого боку. Для монтажу не потрібно знімати колесо, цілком достатньо до упору вивернути кермо вправо.
6
Відкрутіть кріплення штатного генератора і зніміть його. Зніміть також обидва кронштейна, спочатку верхній, потім нижній. Прочистите отвори в блоці циліндрів, призначені для додаткових болтів кріплення.
7
Встановіть новий генератор зі шківом. При монтажі приділіть особливу увагу надійності кріплення. Не забудьте про шайби. Перш ніж встановлювати бризговики двигуна, виконайте в ньому (навпроти болта шківа генератора) отвір під головку торцевого ключа. Закрийте отвір відповідної за розміром заглушкою.
8
Підключіть силовий провід та провід збудження. Увімкніть «масу» акумулятора. Запустіть двигун. Перевірте при працюючому двигуні напруга.