Куди несуться кров'ю поживні речовини.

Організм в процесі життєдіяльності відчуває постійну потребу в поживних речовинах . Різні продукти харчування в процесі травлення перетворюються на амінокислоти, моносахара, гліцин і жирні кислоти. Ці прості речовини всмоктуються і розносяться кров'ю по всьому організму.
Перш ніж стати поживою, звичайна повсякденна їжа - груба, смачна, корисна, екзотична - проходить попередню обробку. Маршрут проходження та поступового перетворення їжі називається шлунково-кишковим трактом.Он включає в себе ротову порожнину, де їжа, піддаючись подрібнення, перемішується із слиною і перетворюється в харчовій грудку. Через стравохід з його власними численними залозами, їжа потрапляє в шлунок. Слизова оболонка шлунка містить залози, що виробляють слиз, ферменти і соляну кислоту. Оброблена шлунковим соком їжа надходить у тонкий кишечник. Пройшовши необхідну фізичну і хімічну обробку в шлунково-кишковому тракті, поживні речовини у вигляді найпростіших молекул всмоктуються через слизову оболонку кишечника. Потім кров переносить їх у клітини різних тканей.В клітинах організму постійно йде процес обміну речовин. Або метаболізм. Це набір різноманітних хімічних реакцій, які протікають в живому організмі для його функціонування і зростання. Метаболізм поділяється на дві стадії: катаболізм і анаболізм. Катаболизмом називається процес деградації складних органічних речовин до більш простих. Анаболізм - процес, при якому синтезуються основні речовини нашого організму: білки, цукри, ліпіди, нуклеїнові кислоти. При цьому організм витрачає певну кількість енергіі.Обмен речовин здійснюється між тканиною клітини і міжклітинної рідиною. Сталість складу міжклітинної рідини якраз і підтримується потоком крові. У процесі кровообігу за час проходження через стінки капілярів плазма крові оновлюється 40 разів, обмінюючись з інтерстиціальної рідиною. І анаболізм, і катаболізм тісно взаємопов'язані за часом і в просторі й принципово однакові у всіх видів мікроорганізмів, рослин і тварин.
Ставши дорослим і почавши заробляти гроші, кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки. Податки платять не тільки громадяни, фізичні особи, а й підприємства, що є особами юридичними. Перерахування деяких видів податків за громадян здійснюють роботодавці, але деякі, наприклад, податок на майно, вони зобов'язані перерахувати самостійно. У цьому випадку ви самі зможете побачити в квитанції найменування одержувача всіх податкових надходжень - Федеральне Казначейство.
Вам знадобиться
  • Бюджетний Кодекс РФ
Інструкція
1
Так, всі податкові відрахування від фізичних та юридичних осіб надходять до територіальних відділень цього державного органу, підрозділу міністерства фінансів. Але при цьому в платіжному документі мають бути вказані не тільки найменування одержувача, платника і сума, але код бюджетної класифікації. У цьому коді зашифрований вид податкових надходжень. Вступники податкові відрахування в Казначействі обробляються і вносяться в базу даних платників із зазначенням того податку, який був сплачений.
2
І ось тут починається найцікавіше. Хоча всі податки і поступили в державну скарбницю, після цього кожен з них регулюється за трьома рівнями бюджетів, існуючих в Росії: федеральному, територіальному (обласному, крайовому або республіканському) і місцевим. Для кожного виду податку існують свої нормативи відрахувань за цими видами бюджетів. Деякі податки можуть цілком надходити в дохід держави, території або муніципального освіти, а деякі регулюватися за затвердженими нормативами. Ці нормативи можуть змінюватися, вони затверджуються щорічно одночасно з прийняттям чергового бюджету.
3
На сьогоднішній день, наприклад, у федеральний бюджет повністю надходять податок на додану вартість, митний збір, деякі види акцизів. Податок на прибуток надходить до бюджетів: федеральний, суб'єкта федерації і місцевий, податок на видобуток корисних копалин - тільки у федеральний і місцевий. Таким чином, податки, перераховуються громадянами та організаціями, формують дохідну частину трьох рівнів бюджету. Куди надходить кожен податок і як він розподіляється, можна подивитися в ст.49.2 Бюджетного Кодексу РФ.
4
Надійшли в дохід державного бюджету доходи, витрачаються, наприклад, на соціальні потреби, обслуговування державного боргу, забезпечення оборонного замовлення, закупівлю товарів, робіт і послуг для державних потреб, а також на надання бюджетних субсидій та інвестицій. І державного бюджету фінансуються, зокрема: правоохоронні органи, державні установи, спеціальні програми, апарат управління та ін. Територіальні та місцеві бюджети розподіляються органами влади суб'єктів Федерації і муніципалітетів.