Як правильно збирати кубик Рубика. Як зібрати хрест на кубику Рубіка.

Кубик Рубика - одне з найулюбленіших розваг у людей різного віку: як у старших дітей, так і у дорослих. Адже така іграшка допомагає мислити логічно, розвиває образне мислення і несе в собі загадку. Існують навіть цілі схеми, як можна зібрати цей таємничий кубик.
Інструкція
1
Для початку встановіть нижній хрест. Для цього необхідно визначити нижні ребра. Виберіть той колір, який служитиме підставою кубика - він може бути абсолютно будь-яким. Головне, щоб він залишався незмінним в усі час складання. Складіть хрест внизу. Тут крутити кубик ви можете як вам завгодно.
2
Потім вам необхідно розмістити всі кольори над гранями цього хреста. Визначте другий колір, на який будете рівнятися і перемістіть його наверх. Яким-небудь символом визначте третій колір. Далі ваша задача допомогою обертання поміняти місцями другий і третій кольору.
3
Потім другий колір опустіть в підставу. Причому робіть це по правій стороні кубика. Прокрутіть верхню частину так, щоб колір номер два перемістився на фронтальну сторону над квадратом відповідного кольору. Після чого опустіть ребро кубика в підставу. Так над ребра хреста перебуватимуть подвійні смуги однакових кольорів.
4
Переходьте до збірки кутів підстави. Для цього вам іноді необхідно прокручувати верхівку кубика. Тепер опустіть верхню частину вперед і вниз.
5
Далі займіться збором середнього ряду кубика. Якщо необхідна деталь знаходиться в середньому ряду, то розвертайте кубик так: спочатку вправо, потім вгору, вправо, вгору, вперед і вгору, потім перемістіть його на фронтальну сторону, після чого крутите кубик вгору і вправо. Далі виконайте комбінацію: вгору, вправо, вгору, вперед, вгору. І закінчите рухом вперед.
6
Тепер вам необхідно розташувати другий колір на відповідних місцях. Основне завдання цього кроку - розмістити кожне ребро на своєму місці. Щоб переміщати ребра, можна вчинити такі руху: вгору, вліво, вгору і знову вліво. Потім прокрутите грань вгору, після знову повторіть комбінацію ліво-верх-ліво.
7
Зберіть хрест у верхній частині кубика Рубика. При цьому саму іграшку тримайте рівно, нікуди не повертаючи в руках. Обертаючи верхню частину, виставите кубики один над одним.
8
Перемістіть залишилися деталі другого кольору таким чином: крутите кубик вправо, потім вперед, після чого наліво і знову вперед. Потім знову праворуч. І після знову комбінацію вперед-наліво-вперед.
9
Тепер залишається зібрати кубик цілком. Для цього треба правильно розмістити кольору по лініях. Почніть обертання вправо, потім вперед, направо і вперед. Знову вправо. І повторіть ще раз комбінацію вперед-направо-вперед.
10
Тепер приступайте до обертання верхівки. Крутите, виставляючи одні деталі певного кольору на місце інших того ж кольору, які раніше стояли тут.
11
Потім починайте крутити кубик так: вправо, вперед, вправо і знову вперед. Тепер вправо і знову повторіть вже использовавшуюся комбінацію: вперед-вправо-вперед. Використовуйте такі обертання, поки цілком не зберете кубик.
Корисна порада
Пам'ятайте, що при складанні кубика Рубіка фронтальна сторона не повинна змінюватися.