Як орендувати апартаменти в Іспанії.

Відпочинок в Іспанії в даний час дуже популярний. Багато росіян, вирушаючи в цю країну, воліють зупинятися не в готелях, а в орендованих апартаментах, що набагато зручніше і вигідніше в економічному плані. Але, приймаючи таке рішення, ви повинні знати, які дії слід виконати, щоб угода була оформлена правильно. Адже, на жаль, зустрічаються і випадки шахрайства з орендою. Постарайтеся зібрати більше інформації, дійте усвідомлено, і тоді ваш відпочинок і враження про країну будуть чудовими.
Інструкція
1
Пошук апартаментів починайте, як тільки оберете дату поїздки, ще до покупки квитків. Особливо це важливо в літні місяці та різдвяні свята, коли хороші варіанти розбираються в першу чергу і особливо високі ціни на оренду. Найвигідніше орендувати квартиру на початку і наприкінці сезону (з вересня по травень).
2
Майте на увазі, що послуги агентств з нерухомості дуже недешеві, і якщо є можливість уникнути спілкування з ними, скористайтеся яким-небудь альтернативним способом пошуку житла (друзі, знайомі, сайти, які надають можливість вступити в контакт з господарями апартаментів , та ін.).
3
Спілкуйтеся також на форумах з людьми, які там проживають і добре знають місцеві умови, а також можуть безпосередньо вам допомогти з пошуком апартаментів.
4
Якщо ви шукаєте потрібне приміщення через сайт, перш за все уважно прочитайте умови оренди. У більшості випадків прийнято при бронюванні апартаментів відправляти якусь частину грошей власнику (зазвичай до 30% загальної вартості). Але якщо ви знімаєте квартиру у тих же власників кілька років поспіль, можливо, про оплату можна домовитися і на місці.
5
Коли ви виберете підходящий варіант оренди, надішліть запит господарям, чи вільні апартаменти і яка їхня ціна. Крім того, слід уточнити всі ваші запитання (чи входить у вартість оренди прибирання, чи буде замінюватися білизна, чи є парковка для авто, чи далеко магазини, і т.д.). Після того як ви домовитеся про ціну, уточніть, на який рахунок відправити гроші, і скільки.
6
Коли ви отримаєте від власника апартаментів банківські реквізити для перерахування грошей, з'ясуйте в декількох банках суму комісії за переказ потрібної вам суми. З тим банком, в якому комісія менше, і працюйте далі. Для перерахування грошових коштів вам необхідний паспорт. Відкрийте рахунок, поповніть його на вказану суму і зробіть перерахування. Бажано взяти з собою ту валюту, яку ви будете оперувати (євро, фунти або долари), т.к. курс банку може виявитися для вас невигідним.
7
Невелику суму вигідніше перераховувати за допомогою Western Union (так дешевше і оперативніше), суму побільше - через СВІФТ. У будь-якому випадку краще уточнити, у що вам це обійдеться, за обома варіантами.
8
Після перерахування грошей (звичайно не пізніше, ніж через три дні) уточніть, чи дійшов платіж. Вам повинні відправити підтвердження бронювання - це буде підставою для отримання візи. Домовтеся про всі деталі (точна адреса апартаментів, як доїхати, де ви отримаєте ключі, номери телефонів для зв'язку та ін.).
9
Якщо ви працюєте з агентством або ріелторами, і у вас за знімання квартири вимагають заставу або часткову передоплату для того, щоб зарезервувати її за вами, обгрунтовуючи це тим, що на неї є багато претендентів, будьте дуже обережні з такими пропозиціями . Цілком може статися, що ви виявите в шуканої квартирі інших мешканців, а господарі скажуть, що нічого про вас не чули і грошей в заставу не брали. А якщо ви все ж наважуєтеся залишити заставу, обов'язково попросіть розписку про отримання грошей у присутності свідків. На розписці повинні бути зазначені реквізити апартаментів і паспортні дані тих людей, які здають квартиру.
10
Перед підписанням контракту уточніть термін його дії, і чи буде підніматися орендна плата (особливо якщо ви орендуєте квартиру на тривалий термін).
11
При підписанні контракту на оренду апартаментів зазвичай просять деяку суму в заставу (або банківський гарант у розмірі квартплати від одного до шести місяців). Після закінчення контракту ці гроші повертають, якщо немає претензій з приводу оплати за орендовану квартиру або її стан. Якщо ви бачите, що до вас чіпляються, не бажаючи повертати гроші, висловіть бажання звернутися до суду, відмовтеся з'їжджати з квартири до рішення суду або запропонуйте відразу ж подати декларацію на квартиру в Податкове управління. Якщо квартира здається нелегально, зв'язуватися з вами не будуть і повернуть те, що належить.
12
Перед підписанням контракту на оренду переконайтеся в тому, що дана людина є власником житлоплощі. Попросіть показати всі реквізити на квартиру. Якщо не знаєте іспанської мови, заручившись підтримкою перекладача та юриста. При складанні серйозних довгострокових контрактів завжди користуйтеся послугами фахівців.