Як заповнити білок.

У вегетаріанців і людей, які сидять на дієті, в організмі може виникнути дефіцит білка. Це викликає серйозні наслідки - витончення м'язів, проблеми з волоссям, недокрів'я, зміна забарвлення слизових і проблеми з травною системою. У кожної людини своя норма щодо вживання білків.
Вам знадобиться
  • - м'ясо;
  • - молочні продукти;
  • - горіхи;
  • - бобові;
  • - крупи;
  • - соєве м'ясо;
  • - паростки сої;
  • - білкові коктейлі.
Інструкція
1
Найбільше дефіцит білка небезпечний для людей молодше 21 років. Адже в цей час людина найбільш інтенсивно росте і розвивається. А будівельний матеріал для м'язів, кісток і сухожиль організм бере саме з білка. Тому недолік цієї корисної речовини може привести до затримки росту і розвитку. Якщо у людини в цьому віці виник дефіцит білка, його необхідно терміново заповнити, не дивлячись на дієти і переконання. Вживайте в їжу м'ясо, особливо червоне. Воно швидше всього заповнить недолік.
2
Якщо вам більше 21 років, і ви категорично не хочете вживати м'ясо, замініть його на інші продукти, багаті білком. До них відносяться багато молочні продукти: нежирний сир, тверді сири, кефір, вершки, сметана. У перших двох найменувань кількість білка може досягати 15 грамів на сто грам продукту.
3
Якщо ви не можете вживати в їжу і молочні продукти (багато вегетаріанці не дозволяють їх собі є), зверніть свою увагу на горіхи і боби. В квасолі і горосі теж міститься рекордна кількість білка. Горох можна їсти сирим, а можна приготувати з нього різні каші або додавати його в супи. Візьміть за звичку кілька разів на день з'їдати по жмені горіхів. Це допоможе заповнити дефіцит білка.
4
Введіть у раціон різні крупи: перлову, манну, рис, гречку, пшоно. У цих продуктах білка менше, від 5 до 10 грамів на сто грам продукту. Але все одно, вживаючи їх в їжу, ви зможете заповнити необхідне для організму кількість білка.
5
Придбайте в магазині соєве м'ясо. Приготувати його можна десятками різних способів, а за зовнішнім виглядом воно нагадує звичайне. Вживайте цей продукт мінімум один раз в день. Також використовуйте в їжу паростки сої (їх можна їсти сирими), вони містять близько 9 грамів білка.
6
Вживайте різні білкові коктейлі. В основному такі продукти рекомендовані культурістам, але вони чудово підходять і для людей, які страждають дефіцитом білка. Не замінюйте їжу на білкові коктейлі, як це рекомендовано спортсменам. Вживайте їх разом з вашим звичайним раціоном.
Зверніть увагу
Займайтеся фізичною працею і спортом якомога рідше. На ці дії витрачається білок.
Корисна порада
Після важких захворювань рекомендується підвищений прийом продуктів, що містить білок.