Як посадити манго.

Вирощеним на підвіконні апельсиновим або лимонним міні-деревцем сьогодні нікого вже не здивуєш. Але останнім часом в деяких квартирах оселився ще один тропічний гість. Манго цілком реально виростити в домашніх умовах, а у особливо старанних воно може навіть почати плодоносити.
Вам знадобиться
  • - Кісточка манго
  • - Земля
  • - Дренаж
  • - Високий квітковий горщик
Інструкція
1
Головною умовою для проростання манго є його стиглість і свіжість. Чим суші кісточка, тим нижче її шанси на виживання. Уже через місяць простого лежання при кімнатній температурі вони настільки зменшуються, що не варто і намагатися проростити насіння. Якщо вам попався дуже зрілий плід, то може статися, що кісточка в ньому виявиться злегка прочиненими, і між двох половинок ви помітите паросток. Таку кісточку потрібно відразу ж садити в землю. Але якщо вона щільно закрита, то допоможіть їй злегка, розсунувши стулки сімені кінчиком ножа.
2
Манго невибагливо до грунту, головна умова його змісту - достатній полив і хороший дренаж. Застояна вода сприятиме появі цвілі на кореневій системі і може викликати загибель навіть відносно дорослого дерева. Так як корінь вирощеного з кісточки манго являє собою довгий стрижень, для посадки краще взяти високий горщик. Засипте дно горщика дренажної сумішшю, наповніть його доверху землею, добре зволожите грунт, застроміть в неї на дві третини кісточку манго гострим кінцем вниз і починайте чекати.
3
Манго - тропічна рослина, йому потрібно створити умови, близькі до природних, тобто тепло і підвищену вологість. Можна навіть взяти великий поліетиленовий пакет, вставити в нього горщик, надути пакет повітрям і щільно зав'язати його зверху. Таким чином, ви створите рослині ідеально підходить йому міні-клімат.
4
Росток манго може з'явитися на світло і через тиждень після посадки, і через 4-5 тижнів. Після викиду першого аркуша дерево досить активно піде в ріст, через пару років воно можна досягти півметра висоти. Плодоносити манго, вирощене з кісточки, почне в 5-6 річному віці. Прискорити цей процес і домогтися більш активного плодоношення можна прищепленням на ствол готових живців.
5
Якщо ви задалися метою спонукати рослина до плодоношення, злегка скоротите полив на зимовий період, а з приходом весни почніть доглядати за ним з особливою ретельністю. В березні-квітні дерево зацвіте, а до середини літа порадує вас вже першими плодами.
Корисна порада
Колір манго значить ступеня його зрілості. Стигле манго може бути як корисним, так і зеленим. М'якоть його повинна приємно пахнути і піддаватися натисненню пальцем.
Донині в Індії вшановується древній звичай: при споруді будинку в фундамент закладається плід манго, який є символом захисту і процвітання. В Індії та інших азіатських країнах плоди манго використовуються як компонента препаратів для зупинки кровотеч, а також поліпшення роботи мозку і зміцнення серцевого м'яза. Виростити мангове дерево ви можете і самі, посадивши кісточку.
Інструкція
1
Виберіть для посадки кісточку зрілого плоду манго, в іншому випадку вона може не прорости. Підтримувати температуру субстрату потрібно на позначці 22-26 градусів протягом 2-4 тижнів, щоб насіння проросли.
2
Отже, роздобудьте стиглий плід манго, вийміть з плоду кісточку. Потім повністю очистіть цю кісточку від м'якоті. Розкрийте тверду оболонку гострим ножем. Якщо плід повністю дозрілий, оболонка знімається легко. Насіння з розкритою оболонкою буде проростати набагато швидше. Обробіть звільнене від оболонки насіння фунгіцидом.
3
Обробивши насіння, відразу ж посадіть його в контейнер. Якщо відразу посадити кісточку вам з якихось причин не вдалося, її можна протягом двох місяців зберігати в контейнері, наповненому вологим піском, тирсою або землею.
4
Контейнер для посадки потрібен не будь-який. Він обов'язково повинен бути з твердим дном. В іншому випадку корінь рослини, що має стержнеобразную форму, може витягнутися на 40-60 см в довжину, якщо не зустріне перепони на своєму шляху. І чим довшим буде корінь, тим коротше буде паросток.
5
Контейнер потрібно наповнити піском і посадити туди насіння вузеньким кінцем вниз. Зробити це потрібно так, щоб над грунтом залишилася чверть насінини. Тепер необхідно тільки підтримувати необхідний температурний режим, про який було написано на початку статті. Насіння проросте через півтора-два тижні. Якщо умови будуть більш прохолодні, ніж потрібно, насіння проросте через 3-4 тижні. Плодоносити ваш саджанець стане на п'ятому чи шостому році життя.