Як вести бухгалтерію на підприємстві.

Підприємства, що здійснюють фінансово-господарську діяльність на території Російської Федерації, повинні вести бухгалтерський облік. Він заснований на таких нормативних актах, як Податковий і Цивільний кодекс, Положення з бухгалтерського обліку, Федеральний закон «Про бухгалтерський облік» та інших. Вести облік повинен той чоловік, який розбирається в цьому напрямку.
Інструкція
1
У першу чергу продумайте і складіть облікову політику організації. Цей документ є основним, так як в ньому прописуються всі принципи та методи ведення бухгалтерського та податкового обліку, вся необхідна документація для роботи, а також інша важлива інформація.
2
Організуйте роботу відділу бухгалтерії. Якщо у вас достатньо велике підприємство, доцільно прийняти в штат кілька бухгалтерів на різні ділянки, наприклад, для розрахунку заробітної плати, для роботи з контрагентами. Податкові та бухгалтерські звіти повинен формувати головний бухгалтер.
3
Обов'язково контролюйте і час від часу перевіряйте інформацію. Для цього використовуйте послуги аудиторських компаній. Це необхідно не тільки для вас, але і для запобігання проблем з податковими інстанціями.
4
Бухгалтерський облік здійснюється по-різному, наприклад, якщо ваша компанія знаходиться на спрощеній системі оподаткування, вам не доведеться здавати бухгалтерський баланс, звіт про прибутки і збитки, декларацію з податку на прибуток та інші форми. Тоді як для фірм, що знаходяться на загальній системі оподаткування, ці форми є обов'язковими.
5
Намагайтеся якомога частіше робити акти звірки з контрагентами (хоча б перед здачею звіту). Це необхідно для запобігання розбіжностей у даних. Перед річною звітністю проводите звірку з податковою службою по сплаті і нарахуванню податків. Звичайно, необов'язково звірятися по всіх показником. Виявити розбіжності, замовивши довідку про відсутність заборгованості по сплаті податків.
6
Якщо ви оформляєте договір з контрагентом, обов'язково проконсультуйтеся у юриста, адже ви можете не знати багатьох тонкощів, наприклад, правила оформлення супровідних документів, порядок розрахунку з контрагентами та ін.
Відповідно до Податкового кодексу, кожна компанія, що здійснює фінансово-господарську діяльність на території Росії, повинна вести бухгалтерський облік і регулярно надавати звіти в ФНС. Керівник при реєстрації підприємства повинен грамотно організувати бухгалтерський облік , адже саме від цього залежить процвітання і розширення його компанії.
Інструкція
1
Бухгалтерський облік ведуть ті співробітники, які розбираються в даному напрямку, тобто економісти. Якщо ваша компанія досить велика, тобто має високий товарообіг або обсяги виробництва, доцільно прийняти на роботу цілий штат бухгалтерів. Адже одна людина просто-напросто не впорається з текучим документообігом.
2
Організація бухгалтерського облік а починається з облік ної політики організації. У цьому документі насамперед прописуються такі моменти, як організація документації (бланки, форми, порядок документування господарських операцій), оподаткування.
3
В облік ної політиці затвердите робочий План рахунків, вкажіть зміст податкової та бухгалтерської звітності. Призначте людей, які будуть відповідальними за складання звітних форм. Тут же ви повинні вказати форму бухгалтерського облік а. Вона може бути децентралізованою і централізованою. Якщо ви набираєте в штат бухгалтерів, у тому числі головного, значить, ви використовуєте децентралізований облік . Якщо ви використовуєте послуги бухгалтерських компаній, значить, ви працюєте за допомогою централізованого облік а.
4
Якщо ваша компанія велика, призначте співробітників, які будуть стежити за документообігом з контрагентами, за банківськими операціями, за нарахуванням та виплатою заробітної плати співробітникам.
5
Намагайтеся контролювати роботу відділу бухгалтерії, всі документи повинні оформлятися вчасно і правильно. Повинен бути та людина, яка контролює всю плинність (наприклад, головний бухгалтер) і порядок в документації.
6
Чітко розподіліть обов'язки між усіма співробітниками бухгалтерії. Ви можете закріпити їх у посадових інструкціях. Пам'ятайте, що від командного духу залежить процвітання і успіх вашого бізнесу.