Як нарізати картоплю соломкою. Як правильно порізати картоплю соломкою.

Картопля є одним з найпоширеніших і часто використовуваних в кулінарії овочем. З нього можна зробити суп або начинку для пирогів, а можна просто зварити або підсмажити. Для приготування самостійного блюда з картоплі останнім способом його, як правило, нарізають соломкою.
Інструкція
1
Візьміть кілька круглих і рівних картоплин приблизно однакового розміру, щоб згодом соломка вийшла рівною і красивою. Очистіть від шкірки і ретельно помийте овоч в теплій воді. Потім, якщо потрібно, видаліть (виріжте ножем) всі темні точки і коричневі плями на бульбах. Не беріть пророслу або позеленілу картоплю. В ній присутні шкідливі речовини, та й вийде вона несмачною.
2
Після цього можете приступати до найголовнішої частини роботи - нарізуванню картоплі соломкою. Щоб досягти бажаного результату, для очищення і нарізки картоплі використовуйте добре наточеними ніж. Нарізайте тільки перед самим приготуванням, інакше полежавши деякий час, картопля потемніє і придбає непривабливий вигляд.
3
Візьміть очищений бульба і розріжте його вздовж на декілька пластинок однакової товщини (приблизно 3-5 міліметрів). Потім кожну частину розріжте так же уздовж на кілька соломок. Товщину визначайте на свій розсуд, але, тим не менш, не робіть соломку дуже товстою, інакше картопля буде довше прожарюватися, а це негативно позначиться на смакових характеристиках страви.
4
Те ж саме виконайте і з іншими бульбами. Порізаний соломкою картопля складайте в чашку з холодною водою, щоб він не почорнів, поки ви ріжете решта бульби. Якщо ви хочете приготувати «картопля-фрі», дайте соломці деякий час обсохнути. Це необхідно, щоб віддалилася частина крохмалю.
5
Якщо картопля соломкою ви готуєте дуже часто, то раціональніше всього буде придбати спеціальні пристосування для нарізки, вибір яких в даний час досить великий. З їх допомогою нарізати картоплю соломкою можна за кілька хвилин. Щоб заготовки виходили красивими і рівними, вам буде необхідно тільки навчитися користуватися цим апаратом.