Як знизити цукор в крові. Як зменшити цукор в крові в домашніх умовах.

Захворювання, для якого характерне підвищення цукру в крові, порушення обміну речовин в організмі внаслідок нестачі гормону інсуліну називають цукровим діабетом. Підвищений рівень цукру в крові веде до руйнування капілярів в різних органах, що викликає катаракту, ниркову недостатність і уремию, трофічні виразки і гангрену ніг, імпотенцію та ін.
Вам знадобиться
 • - інсулін, «Букарбан», «Манініл», «предиан», «Глюрінорм»;
 • - кульбаба лікарський;
 • - настоянка півонії ухиляється;
 • - лист чорниці і волоського горіха, корінь лопуха, стулки плодів квасолі.
Інструкція
1
Лікування цукрового діабету - одна з глобальних задач медицини, яка вимагає активної участі самого хворого. Діабет першого типу вимагає довічного введення інсуліну. При захворюванні другого типу застосовуються таблетовані препарати, які стимулюють утворення інсуліну в підшлунковій залозі і відновлюють здатність клітин до засвоєння власного інсуліну. Це - «Букарбан», «Манініл», «предиан», «Глюрінорм» та ін.
2
Для зниження цукру в крові дієта не менш важлива, ніж прийом лікарських препаратів. З раціону харчування необхідно виключити цукор і всі його похідні, висококалорійні кондитерські вироби, спиртні напої, виноград, фініки, дині. Від загальної калорійності прийнятої їжі білки повинні складати 16%, вуглеводи - 60%, жири - 24%. Харчування дробове - 5-6 разів на добу. Дієту становить лікуючий лікар-ендокринолог з урахуванням супутніх захворювань і наявних ускладнень.
3
Крім того, для зниження цукру в крові можна скористатися рецептами народної медицини. Залийте склянкою окропу 10 грамів подрібнених коренів і трави кульбаби лікарської. Прокип'ятіть 10 хвилин на повільному вогні і настоюйте протягом 30 хвилин. Процідіть і приймайте по 15 мл 3-4 рази на день перед прийомом їжі. Через кожні 3 тижні лікування робіть тижневу перерву.
4
Приймайте тричі на день перед прийомом їжі по 5 мл настоянки півонії ухиляється, розчинених в 100 мл води. Кожні 3 тижні прийому робіть семиденний відпочинок.
5
Візьміть в рівних частинах за вагою листки чорниці і волоського горіха, корінь лопуха і стулки плодів квасолі. Подрібніть компоненти і перемішайте. Столову ложку збору залийте літром води і кип'ятіть на слабкому вогні протягом 5 хвилин. Процідивши, приймайте протягом дня в проміжках між прийомом їжі. Кожні три тижні робіть тижневу перерву.
Зверніть увагу
Цукровий діабет - це патологія на все життя, але дотримання лікарської терапії, правильного харчування, фізичної активності, використання фітотерапії дає хорошу можливість збереження повноцінного життя.
Корисна порада
Обмеживши вживання цукру і жирів, регулярно виконуючи фізичні вправи, можна значно зменшити рівень цукру в крові. Позбавлення зайвої ваги у огрядних хворих, що страждають даним захворюванням, є значимим чинником оздоровлення.
В організмі кожної людини глюкоза відіграє важливу роль: вона - основний енергетичний субстрат. Розщеплення глюкози супроводжується виділенням енергії, такої необхідної для протікання життєво важливих процесів. Від рівня цукру в крові залежить протікання біохімічних процесів в організмі, а також загальний стан людини. Ось чому при виявленні високого цукру в крові його потрібно нормалізувати.
Вам знадобиться
 • - медикаменти;
 • - дієтичні продукти;
 • - харчові добавки;
 • - вітаміни;
 • - овочі;
 • - фрукти;
 • - ягоди;
 • - гриби.
Інструкція
1
Зменшення вмісту цукру в крові можна досягти кількома способами. Перший з них - медикаментозне лікування. Для стабілізації рівня цукру в крові призначаються таблетки, які відносяться до групи сульфонілсечовини. Їх мета - стимулювання утворення інсуліну в підшлунковій залозі. Ще одна група застосовуваних препаратів - бігуаніди: ці таблетки посилюють абсорбцію цукру клітинами організму.
2
Один з ефективних методів стабілізації цукру в крові - лікування інсуліном. Введений в організм інсулін (препарат вводять у вигляді підшкірної ін'єкції) діє так само, як і інсулін, що виробляється підшлунковою залозою. Завдяки цьому вдається підтримати нормальний рівень цукру в крові.
3
Фізична активність і заняття спортом спалюють підвищену кількість основного «палива» організму - глюкози, а значить, зменшують зміст цукру в крові.
4
Величезне значення при стабілізації цукру в крові приділяється дієтичному харчуванню. В раціоні хворого на цукровий діабет обов'язково повинні бути присутніми продукти, що містять хром (м'ясо, сир, горох, боби, печінка і т.д.) і марганець (молоко, селера, оливкова олія, мед та інше).
5
Щоб знизити вміст цукру в крові, слід приймати пектини і інулін (це природні полісахариди). Вони значно знижують засвоюваність жирів і вуглеводів, виводять холестерин, а також перешкоджають росту гнильних бактерій в кишечнику.
6
цукрознижуючих дією володіють деякі фрукти, ягоди та овочі. Тому для зменшення вмісту цукру в крові рекомендується пити наступні соки: з плодів груші та кизилу, малини, бульб картоплі, листя білокачанної капусти і т.д. Також цукор знижують гриби, горох, городній салат і люцерна.
7
У народній медицині є чимало рецептів, як зменшити вмісту цукру в крові. Приміром, настій з кори осики (дві столові ложки кори потрібно залити півлітра води, довести до кипіння і варити протягом 10 хвилин, а після остудити і процідити). Потрібно пити по півсклянки настою за півгодини до прийому їжі.
Зверніть увагу
Медикаментозні препарати, що знижують вміст цукру в крові, можна приймати тільки за призначенням лікаря!
Корисна порада
Хворий на цукровий діабет повинен регулярно контролювати рівень цукру в крові. Зробити це можна самостійно за допомогою глюкометра.