Як намалювати гілку горобини. Як малювати кущ з ягодами.

Для того щоб намалювати гілку горобини , необхідно відобразити в малюнку особливості будови пагонів і листя цього дерева і зобразити грона ягід. Спочатку промальовувалися гілки, ягоди зображуються в останню чергу.
Інструкція
1
Почніть малюнок з начерку гілки, на якій розташовуватиметься гроно і листя. Гілки горобини досить тонкі, мають вузлуваті ущільнення. Суцвіття і грона ягід розташовуються на кінцях пагонів. В місці зростання цих кистей відокремлюються живці листя, на самій гілці листя практично немає.
2
Зобразіть листя горобини . Вони складаються з декількох окремих довгастих листочків, що розташовуються симетрично по обидві сторони від держака. Всього таких листочків може бути до 23, їх краї злегка зазубрені, в центрі є щільний жолобок, від якого відходять прожилки в обидві сторони. Листя досить великі, найбільші порівняти з розміром людської голови.
3
Намалюйте грона ягід горобини. Кожна гілка має на кінці одну таку кисть, яка поділяється на безліч тонких плодоніжок. Ягоди горобини мають округлу форму, на кінці є крихітна нижня зав'язь. В кожного грона може бути до 100 ягід. Майте на увазі, що, на відміну від виноградного грона, кисть горобини більш плоска. Крім того, під вагою стиглих плодів гілки можуть прогнутися вниз.
4
Приступайте до фарбування. Використовуйте для деревної частини гілок темні червоно-коричневі відтінки, на вузлуватих частинах пагонів додайте в фарбу зеленого кольору.
5
Використовуйте для листя насичений зелений колір. Серединний жолобок і прожилки виділіть світлішим відтінком. Майте на увазі, що листя горобини червоніють набагато пізніше дозрівання ягід, тому на початку осені, незважаючи на червоні плоди, залишаються яскраво-зеленими. Після вони починають набувати жовто-бурий колір, зелений пігмент починає зникати у желобка і прожилок, ягоди ж залишаються на гілках і взимку.
6
Окрасьте ягоди горобини в яскравий червоно-помаранчевий колір. Врахуйте, що плоди, розташовані на передньому плані, відкидають тінь на ті, що розташовані далі. Крім того, на одній кисті колір ягід може дещо відрізнятися.