Як знайти грошовий переказ.

Грошові перекази - сервіс досить молодий, що не заважає йому набувати все більшої популярності серед користувачів по всьому світу. Адже переклад - зручне рішення, що дозволяє клієнту перерахувати кошти практично в будь-яку точку світу надійно і оперативно. Схема здійснення проста і доступна, проте всупереч відкритості процедури виникають ситуації, коли платіж виявляється втрачений.
Інструкція
1
Організації, що надають послуги з переказу грошових коштів, спочатку намагаються мінімізувати ймовірність втрати платежу: всі його переміщення фіксуються в електронному вигляді, вводяться унікальні коди ідентифікації для кожного і т.п. Подібні заходи дозволяють контролювати процес, вирішують проблеми, пов'язані з помилками в ідентифікаційних даних, і роблять кількість втрачених платежів незначним.
2
Якщо вам все-таки довелося зіткнутися з ситуацією, коли відправлений переказ просто зник, доведеться зайнятися його розшуком. Перш за все, має сенс визначитися з умовами, при яких ваші вимоги про пошук є обґрунтованими і будуть виконані постачальником послуг. Підставою для подачі вимоги є перевищення заявленого постачальником послуг строку проведення платежу. Терміни можуть варіюватися, тому необхідно ще при оформленні перекладу уточнити максимальний час його доставки.
3
Пошук платежу може бути затребуваний і до закінчення заявленого терміну, якщо причина розшуку - помилка в наданих ідентифікаційних даних. І в тому, і в іншому випадку підставою для діяльності буде квитанція (або її копія), що підтверджує факт відправки коштів. Без цього документа шанси на те, що ваша вимога буде прийнято і виконано, близькі до нуля.
4
При наявності квитанції зверніться до постачальника послуг і складіть заяву про розшук перекладу на підставі даних платіжного документа. Звернутися із заявою може відправник, адресат, а також законний представник будь-якого з них.
5
Термін проведення пошуку зазвичай становить 30 днів, він обумовлений в регламентуючих документах. За цей період ваш платіж повинен бути знайдений і перерахований відправнику або адресату. Якщо в результаті втрати перекладу вами були понесені будь-які збитки, ви маєте повне право подати претензію постачальнику послуг з вимогою про компенсацію заподіяної шкоди.
6
Зверніть увагу на те, що заяву слід подавати в строго визначений термін з моменту недоставки засобів (стандартно це 14 днів), пізніше вам мають право відмовити в пошуку.
Корисна порада
При відправці грошей обов'язково інформуйте одержувача про присвоєний перекладу унікальний ідентифікаційний код. Наявність в одержувача повної інформації зводить ризик неотримання до мінімуму. Пам'ятайте, що не затребуваний переклад після закінчення певного часу повинен бути повернений відправнику, який зможе повторити операцію, але вже більш уважно, ніж у перший раз.