Як вибрати дистрибутив Linux.

Операційна система Linux з кожним роком стає все більш популярною. До її безперечних достоїнств відносяться висока надійність роботи і відсутність ліцензування. Вирішивши спробувати попрацювати з Linux, користувач опиняється перед нелегким вибором - який дистрибутив використовувати?
Інструкція
1
На відміну від операційної системи Windows, що має дуже невелику кількість варіацій, Linux пропонує великий набір дистрибутив ів. Відрізняються вони приблизно так само, як різняться між собою легкові автомобілі одного класу. У Linux користувач може спробувати кілька дистрибутив ів і вибрати той, що йому сподобається.
2
Список дистрибутив ов дуже великий, до найбільш популярних можна віднести: Debian, Ubuntu, Red Hat, OpenSUSE, Gentoo, ALTLinux, ASPLinux, Mandriva. Всі вони мають свої переваги і недоліки, при цьому для користувача-Linux на перший план виходить дружелюбність системи. Операційна система повинна легко і швидко встановитися на комп'ютер, «побачити» все обладнання і почати працювати без додаткових налаштувань.
3
Одним з найбільш зручних для новачка дистрибутив ов є Ubuntu. Підтримуваний великою спільнотою користувачів, цей варіант Linux простий в установці, при роботі з ним не виникає складних для новачка моментів. Зокрема, ОС коректно визначає диски, у тому числі з файловою системою NTFS. Це означає, що вам будуть доступні всі файли, з якими ви працювали в Windows XP і Windows 7. Саме Ubuntu можна рекомендувати для першого знайомства з Linux.
4
Вибираючи дистрибутив Linux, уважно прочитайте його опис, подивіться скріншоти. Зверніть увагу на те, які робочі столи присутні в дистрибутив е. Робочий стіл - це графічна оболонка, яка визначає зовнішній вигляд ОС, її меню і частина використовуваних програм. Для Linux основними графічними оболонками є Gnome і KDE. Користувачам, які працювали з Windows, більш звичним буде робочий стіл KDE. У порівнянні з Gnome він має і більше можливостей для налаштування.
5
З версії 11.10 вже згадуваний вище дистрибутив Ubuntu замість Gnome має нову графічну оболонку Unity. Незважаючи на багато цікаві рішення, вона вельми своєрідна і далеко не кожному сподобається. Варіант Ubuntu з робочим столом KDE називається Kubuntu. Одним з достоїнств Ubuntu і Kubuntu є те, що ви можете спробувати ці ОС, запустивши їх прямо з інсталяційного диска. Самі дистрибутив и доступні для безкоштовного скачування: http://ubuntu.ru/get.
6
Безсумнівним достоїнством Linux є те, що ця система має відкриті коди і може бути налаштована так, як необхідно користувачу. Максимальні можливості для налаштування має дистрибутив Gentoo. Його головною особливістю є те, що користувач збирає свій власний дистрибутив , оптимізований під конкретне обладнання. Це забезпечує приріст продуктивності, тому Gentoo по праву можна назвати найшвидшим дистрибутив ом Linux. Але для новачка він складний в освоєнні, тому для знайомства з Linux краще пошукати інші варіанти.
7
Дуже непоганим дистрибутив ом Linux є OpenSUSE. Дана ОС розроблялася в Німеччині, тому відрізняється істинно німецькою якістю, високою надійністю роботи. Має велике число прихильників у всьому світі. Не менш популярний дистрибутив Debian. Його релізи виходять досить рідко, але відрізняються високою стабільністю.
8
Існують і російські дистрибутив и Linux - наприклад, ASPLinux і ALTLinux. Після належної налаштування вони цілком нормально працюють, процес установки багато в чому нагадує лотерею - у кого-то все ставиться і працює відмінно, комусь доводиться «чаклувати» після установки, домагаючись нормальної роботи системи. Тому все-таки краще зупинити свій вибір на дистрибутив ах, що використовуються у всьому світі.
Корисна порада
Ви можете встановити на комп'ютері відразу дві ОС - Windows і Linux. Під Linux при установці треба виділити на диску вільне місце, для цього використовуйте програму Acronis Disk Director. Цю систему ставте після установки Windows.