Як самому зробити цегляну піч. зробити піч цегляну самому.

В будь-якій лазні необхідний обігрів, і найкращим рішенням може стати невелика цегляна піч . Вона буде довго тримати тепло і забезпечить нагрів каменів до 500-700? С. Викласти цегляну піч ви можете самостійно, хоча без допомоги досвідченого пічника вам потрібно бути дуже акуратним і строго слідувати порядовке.
Вам знадобиться
 • - червона цегла;
 • - глиняний розчин;
 • - схил;
 • - рівень;
 • - сталевий дріт;
 • - листова сталь;
 • - дверцята піддувала;
 • - дверцята для виходу пари;
 • - решітка;
 • - ємність для води;
 • - топкова дверцята;
 • - інструменти.
Інструкція
1
Перед початком кладки печі укладіть фундамент, а слідом гідроізоляцію. Почніть викладати перший ряд цегли, занурюючи кожен з них у воду. В якості розчину використовуйте тільки глиняний, без зайвих добавок.
2
Склавши перший ряд, виміряйте всі кромки порядовки, все діагоналі і кути. Діагоналі мають бути рівні, кути - строго 90 ?. Цеглини повинні лежати строго горизонтально, чи не виступаючи один над одним. Перевірте всі рівнеміром.
3
Перед тим як укладати другий ряд на розчин, зробіть підготовку. Складіть цеглини спочатку насухо, щоб точно підібрати їх по довжині, висоті, ширині. Почніть ряд з кута, поклавши першу цеглину так, щоб він перекрив стик сусідніх цеглин. В результаті всі стики першого ряду повинні бути закриті. Таку суху укладку робіть перед кожним поруч, а найкраще складіть попередньо всю піч насухо - це дозволить вам уникнути помилок і висихання розчину.
4
Коли ви переконаєтеся, що ряд сходиться, укладіть цеглу на розчин. Якісне ущільнення виходить, якщо укладати глину невеликими шарами. Обов'язково добре утрамбовують розчин.
5
За допомогою м'якої сталевого дроту або смуг листової сталі закріпіть дверку піддувала в третьому ряду. Бажано попередньо зробити канавки в цеглі, щоб укласти всередину закрепляющую смугу або дріт. Тут же викладіть колодязь для укладання колосника і золи, нішу забийте глиною.
6
П'ятий і шостий ряд кладіть таким же чином, змінюючи положення цегли по кутах. На сьомому ряду встановіть топкову дверку і колосники.
7
Продовжуйте кладку до 14 ряду, на нього укладете швелери або куточки. У передній стінці зробіть заготовку для ємності з водою - вона повинна стосуватися покладених куточків або швелерів.
8
На дев'ятнадцятому ряду не забудьте встановити дверку, через яку буде виходити пар. Далі укладіть смужки зі сталі - вони необхідні для перев'язки цегли наступних рядів.
9
Двадцять перший ряд перекриє коробку дверки виходу пари, тут же встановіть посудину для гарячої води. Пізніше в сусіднє відділення ви складете камені-окатиші.
10
Складіть биті половинки цегли так, щоб вони якомога щільніше лягли поруч зі стінками ємності. Укладіть трубу і продовжите двадцять третій ряд, використовуючи обтесані під клин цеглу. Наступний ряд зробіть укороченим, а після цього викладайте трубу необхідної висоти.
Для будь-якого сільського або дачного будинку - піч найголовніший елемент приміщення. Вона не тільки обігріває житло, але і створює затишок домашнього вогнища. Тому установці печі приділяється така велика увага при будівництві самого будинку.
Інструкція
1
На відміну від сільського будинку, де використовуються в основному цегляні російські печі, в дачних будівлях печі можуть бути самі різні: традиційні цегляні, печі-каміни, металеві пічки-буржуйки. Вибір залежить тільки від розміру будинку, можливостей і цілей власника. Каміни дуже декоративні і завдяки відкритому вогню створюють чудову атмосферу затишку. У той же час вони досить швидко остигають і погано обігрівають приміщення. Більш практичні металеві печі та цегляні товстостінні, які чудово підходять для північних і середніх широт.
2
Незалежно від того, який вид печі був обраний, будувати піч для дачі повинен професійний майстер, який зможе забезпечити правильну роботу димоходів. Для металевої печі потрібно так само цегляну підставу і вогнетривкі прокладки для стін, що примикають близько до печі.
3
Найбільш складним і тривалим є будівництво цегляної печі. Її кладка робиться ще на етапі будівництва самого будинку. Перш ніж закладати перший шар цегли необхідно добре продумати розташування майбутньої печі. Її слід встановлювати таким чином, щоб топка виходила в коридор або кухню, а бічні поверхні знаходилися в кімнатах. Якщо зовсім неможливо винести топку в коридор, треба подбати, щоб вона знаходилася якомога ближче до дверей. Так само небажано ставити піч в кут приміщення, оскільки тепло не буде розподілятися рівномірно.
4
Особливу увагу потрібно приділити споруді труби димовідводу. Якщо піч солідного розміру, трубу можна встановити прямо на неї. Якщо ж піч маленька - для труби знадобиться окремий фундамент.
5
Після завершення будівлі, піч слід ретельно просушити перш ніж починати експлуатувати. Це необхідно щоб сира глина, яка використовується в зчіплюються розчині, могла повністю висохнути і затвердіти. Інакше при першій топці печі глина може почати тріскатися. Сушку проводять двома можливими способами. Або природним шляхом, якщо дозволяє погода. У цьому випадку нову піч з відкритими дверцятами і засувками просто залишають на пару тижнів. Якщо такої можливості немає, знадобиться примусова сушка, то є попередня топка печі. Легко уявити, що більш кращою є природна сушка, при якій не виникає ніяких тріщин в кладці або штукатурці.