Як ловити окуня на мормишку.

Взимку рибалка може бути не менш захоплююча, ніж влітку. Окуня найчастіше ловлять або для юшки, або в якості живця для жерлиц, але для деяких рибалок ловля окуня на мормишку - просто азартне проведення часу, що дозволяє відпочити на природі з користю.
Вам знадобиться
  • - ледобур;
  • - зимова вудка «балалайка» або «телефон»;
  • - короткий гнучкий шестик;
  • - простий тонкий кивок;
  • - блешні «дробинка», «личинка», «крапля»;
  • - тонка волосінь не більше 0,8 мм;
  • - водойма, в якому є окунь .
Інструкція
1
Підготуйте снасті. Візьміть ледобур найменшого діаметра. Вудку краще вибрати «балалайку» або «телефон». Постарайтеся купити таку вудку, барабан якої буде крутитися досить легко. Додатковою перевагою буде наявність регульованого гальма.
2
Укоротіть шестик до 8-11 см і зменшіть товщину вручну ножем або на верстаті. В результаті шестик повинен згинатися майже навпіл при зусиллі, розриває волосінь. Причому, коли ви його відпустите, він повинен швидко розпрямитися, повністю відновивши форму.
3
Кивок беріть довжиною 5-7 см, на кінці має бути лише один отвір - для волосіні. Активно грати повинна тільки остання третина кивка, причому бажано, щоб не було помітного переходу між волосінню і кивком, вони повинні плавно переходити один в одного. Для цього або візьміть м'який кивок, або сточите його кінчик.
4
Кращі блешні для лову окуня - традиційні пристосування на мотиля: «дробинка», «личинка», «крапля». Вона повинна висіти під кутом 90? до волосіні. Намагайтеся мати в своєму арсеналі і світлі, і темні, і блискучі блешні. Отвір обробіть або вставте шматочок тонкого кембрика, щоб волосінь не деформувалася про край.
5
Візьміть довгий, гострий, тонкий гачок високої якості, №20 і більше. Добре, якщо він буде виступати за тіло блешні на досить велику відстань. Волосінь повинні бути м'якою і тонкою, не більше 0,8 мм.
6
Підготував снасті, вирушайте на водойму. Почніть ловлю з ділянки на мілководді, зробіть не менше 7-10 лунок, щоб знайти улюблене місце окуня - кордон прибережної рослинності, нижню і верхню брівку прибережного свала.
7
Насадите на гачок дрібного мотиля і обстежте всі лунки. Рано чи пізно ви знайдете лунку, в якій вдасться зловити відразу кілька окунів. Киньте в неї дрібку дрібного мотиля і продовжуйте ловлю. Якщо клювання раптом припиняються - риба або пішла, або злякалася великого окуня. У другому випадку перекиньте корму, щоб приспати його пильність, і закиньте вудку лише через 10 хвилин - швидше за все, він попадеться на вашу вудку.
8
Вудку під час лову тримаєте в долоні плазом. Найкраще застосовувати таку техніку: вудку тримайте правою рукою, а шестик розмістіть між вказівним і великим пальцем лівої. За допомогою правої руки створюйте коливання необхідної різкості і частоти, а пальцями лівої регулюйте амплітуду коливань. Плавно піднімаючи обидві руки, ви задасте швидкість проводки.
9
Спробуйте різні способи лову окуня: різкий «стук» між пальцями при великій амплітуді, невеликі поступальні рухи з мінімальною швидкістю проводки. Якщо ж і це не допомогло, покладіть мормишку на дно і почекайте пару хвилин. Будьте готові до миттєвої підсічці, як тільки риба подасть знак.