Як вигодувати цуценя.

На жаль, так трапляється - новонароджене цуценя залишився без материнського молока. Найкраще, що можна зробити в даній ситуації - знайти малюкові прийомну матір. Проте зробити це вдається не завжди. Як вигодувати новонародженого цуценя ?
Вам знадобиться
  • - піпетка, шприц, маленький пухирець, джгутик з вати або пензлик;
  • - козяче або коров'яче молоко, замінник сучого молока;
  • - свіжі яйця;
  • - дитячі вершки;
  • - білий хліб, каші, м'ясний суп, м'ясо, зелень.
Інструкція
1
Купіть в зоомагазині замінник сучого молока. Всі вказівки з приготування дані на упаковці. Цуценя можна годувати також козячим молоком.
2
Якщо купити замінник або козяче молоко немає можливості, а час не терпить, в перший раз можна погодувати малюка коров'ячим молоком. Правда, в чистому вигляді для годування цуценят воно не підходить. Візьміть 250 г кип'яченого коров'ячого молока, додайте 1 сирий яєчний жовток. Остудіть суміш до 38 градусів. Погодуйте малюка з піпетки. Слід пам'ятати, що краще мало не догодувати, ніж перегодувати. При першому годуванні не давайте цуценяті більше половини піпетки суміші.
3
Якщо у вас не виявилося піпетки, використовуйте маленький шприц. Замість голки на нього надягніть гумову трубочку. Можна використовувати маленькі пляшечки з-під крапель. На горлечко бульбашки надіньте гумку від піпетки і проколіть в ній дірочку. У самому крайньому випадку, якщо зовсім вже нічого не вдалося знайти, скрутіть джгутик з вати. Опустіть його в молоко, а потім вичавлювати його цуценяті в рот. Можна використовувати маленьку пензлик для малювання. Занурте її в суміш, а потім вкладете в рот цуценя . Молоко на язичок малюка повинно потрапляти буквально по краплях, інакше він може захлинутися.
4
Цуценята ростуть швидко. У перший тиждень малюки їдять дуже часто, до 12 разів на добу. Кількість споживаного молока не перевищує 200 г. Але вже до 4 тижнів число годувань скорочується до 6, а кількість споживаного молока зростає 2-3 склянок на добу. Крім готових замінників, козячого та суміші з коров'ячого молока, можна використовувати дитячі вершки, наприклад, «Агуша». Додайте в них невелика кількість яєчного жовтка.
5
З 2 тижнів підгодовуйте цуценя розмоченим в молоці білим хлібом, рідкими молочними кашами з додаванням свіжого яйця. Починаючи з 3 тижнів, обов'язково кілька разів на день давайте воду. З 3,5 тижнів підгодовуйте м'ясним супом, а в 4,5 введіть в раціон варене м'ясо - два рази на день по 15-20 р У цьому ж віці почніть давати дрібно нарізану зелень.