Як закрити пройму.

У багатьох початківців рукодільниць при в'язанні часто виникають різного роду проблеми. Наприклад, коли Провязав потрібна довжина виробу, потрібно закрити петлі для пройми. Закрити пройму пов'язаного вироби можна за такою приблизною схемою.
Інструкція
1
На праву спицю зніміть першу петлю. Пров'яжіть наступну петлю відповідно до обраної схеми в'язання.
2
Через зняту петлю простягніть Провязав петлю. Таким чином на правій спиці виходить одна петля. Знову пров'яжіть наступну петлю за обраною схемою.
3
Знову простягніть Провязав петлю через петлю на правій спиці. На правій спиці знову повинна залишитися знову ж одна петля. Проробіть такі дії 4 рази.
4
Далі продовжуйте в'язати по вибраній схемі. Розгорніть в'язання і закрийте чотири петлі таким же чином, як і в особовому ряду. Знову розгорніть в'язання і пров'яжіть до кінця ряд.
5
Розгорніть виріб на лицьову сторону і пров'яжіть так: закрийте один раз по три петлі з кожного боку, два рази по дві петлі (2 петлі в одному ряду на лицьовій стороні і 2 петлі на виворітній стороні і відразу другий раз дві петлі на лицьовій стороні і 2 петлі на виворітній). Так робите з початку лицьового чи виворітного ряду. Насправді закрити пройму тільки здається непросто, пробуйте, і у вас все получітся.Также при виконанні роботи можна орієнтуватися на готову трикотажну кофту, яка відмінно сидить на вас, особливо в області рукав-пройма. Потрібно просто перезняти викрійку, розклавши виріб на великому аркуші паперу або газеті, і промальовувати лінії боки, плеча, пройми, а також на іншому аркуші перезняти викрійку рукава. Коли будете в'язати пройму , прикладайте в'язання до викрійками, стежте, щоб край в'язання виходив з плавними переходами.
В в'язанні спицями петлі для пройм можна закривати різними способами. Це залежить від фасону виробу, товщини пряжі, візерунка і сучасної моди. Пройми бувають різних видів, наприклад, класична, американська або «сорочкового» покрою.
Інструкція
1
Щоб правильно закрити петлі для пройм в класичному виконанні зробіть наступне: Закрийте спочатку лицьового ряду 3 петлі. Для цього пров'яжіть разом 2 петлі лицьовій, утворену петлю перемістіть на ліву спицю. Пров'яжіть разом наступні 2 петлі лицьовій. Утворену петлю знову перемістіть на ліву спицю. Виконайте те ж саме ще один раз. Так ви закрили 3 петлі.
2
Довяжіте ряд до кінця тим узором, яким ви виконуєте все в'язання. Поверніть роботу виворітного стороною до себе і виконайте ту ж процедуру, тільки пров'язуйте по 2 петлі разом виворітними петлями.
3
Пров'яжіть ряд до кінця. Знову поверніть в'язання, на цей раз лицьовою стороною до себе. Це буде другий ряд, в якому необхідно закрити петлі. В цьому ряду закрийте 2 петлі способом, який описаний вище. Дов'язати ряд, поверніть роботу на виворітну сторону і закрийте 2 петлі.
4
Тепер з лицьового боку закрийте 1 петлю. З виворітного боку також закрийте 1 петлю. Таким чином, ви закрили по 6 петель для пройм з двох сторін виробу.
5
Існує ще один спосіб закрити петлі для пройм. За допомогою цього способу можна закривати петлі в одному ряду з двох сторін.
6
Закрийте 3 петлі спочатку лицьового ряду, способом описаним вище. Пров'яжіть ряд, залишивши недов'язаний наприкінці 4 петлі (на одну більше, ніж вам потрібно закрити). Переведіть всі залишені петлі на праву спицю, що не пров'язуючи. Передостанню петлю простягніть через останню, що не пров'язуючи.
7
Точно так же простягніть інші петлі один крізь одного, крім однієї. Останню петлю пров'яжіть лицьовій. Ви закрили 3 петлі з одного і 3 петлі з іншого боку. Пров'яжіть виворітний ряд. На початку лицьового ряду закрийте 2 петлі звичайним способом, в кінці ряду - 2 петлі, простягаючи їх одну крізь іншу. Провязав виворітний ряд, виконайте те ж саме, щоб закрити ще по одній петлі з кожного боку в'язання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mpXpFv7FIVk
Зверніть увагу
Якщо «ланцюжок», що утворилася після закриття петель, виходить занадто тугий, закривайте петлі спицею на один або декілька розмірів більше. Закриття петель з убавкі. При цьому методі закриття петель «ланцюжок» не утвориться, він використовується для формування кромок, призначених да зшивання.
Корисна порада
Приклад оригінального набору (край вийде зубчиками): * набрати спицями тонший 5 петель, закрити 2 петлі, що залишилися після закриття петлі перенести знову на ліву спицю; повторювати від * до * поки на спиці не буде потрібне у петельок. Пров'яжіть 3 ряди лицьовими.