Як створити автомийку.

З підвищенням рівня життя в країні на вулицях великих міст з'явилася величезна кількість іномарок, причому гідна їх частина - автомобілі представницького класу, які потребують особливого догляду, і їх господарі не поскупляться оплатити послуги автомийки. І хоч ця бізнес-ніша счіается давно зайнятою, хорошу автомийку доводиться іноді шукати насилу, тому у вас ще є шанс створити дійсно якісний сервіс з миття машин, тим більше що це приносить дуже непогані доходи.
Вам знадобиться
  • Бізнес план, початковий капітал.
Інструкція
1
Знайдіть приміщення для вашої автомийки. Для початку вирішіть, чи будете ви самі його будувати, купувати або брати в оренду. Приймати це рішення потрібно, коли буде затверджений бюджет, цільова аудиторія (вітчизняні автомобілі, соціальна автомийка, елітна автомийка і т.д.) і місце. Краще рішення, звичайно, побудувати приміщення з нуля саме під свої потреби, витративши на це більше грошей, ніж потім підлаштовуватися під непризначених для автомийки будівлю. Бажано, щоб майбутня автомийка розташовувалася в зоні автообслуговування (СТО, заправні станції, гаражні комплекси тощо), але зверніть увагу, щоб поблизу не було конкурентів, адже ворожнеча і суперництво на стадії становлення тільки зашкодять.
2
Складіть проект автомийки. Найміть інженерів-проектувальників, які виконають необхідні роботи. Проект повинен створюватися або на основі купленого/взятого в оренду приміщення, або на основі проекту споруджуваного будинку. Він повинен містити розрахунки параметрів складових автомийки (відстійники і т.д.), вироблені технічні розрахунки (очищення води, енерговитрати, техніка безпеки тощо), список обладнання та інші дані.
3
Отримайте всі потрібні ліцензії на здійснення даної діяльності. Автомийку не вийде відкрити без дозвільних документів від СЕС, служби охорони природи, служби охорони праці, пожежної інспекції. Також потрібен дозвіл від архітекторів і документ, що підтверджує проходження держекспертизи. Як правило, збір необхідних дозволів - це досить складний етап, який забирає багато часу, грошей і сил. Але якщо ви створюєте дійсно якісну автомийку , то проблем з отриманням потрібних документів виникнути не повинно.
4
Закупіть і встановіть потрібне обладнання. Мінімальні витрати на покупку приладів - 350 000 рублів. У будь автомийці повинні бути встановлені апарати високого тиску з підігрівом води та без, миючі пилососи, пороховсмоктувач, а також апарат для циркуляції та очищення води. Монтаж повинен відбуватися строго за проектом, завіреним в різних інстанціях. Як тільки ваша автомийка почне функціонувати, нагрянуть ревізори, які обов'язково перевірять правильність установки, кріплення обладнання і т.д.
5
Найміть персонал. Як правило, на автомийках працюють молоді люди від 20 до 35 років, здебільшого студенти. Миття машин не вимагає певних навичок та навчання не займає багато часу, тому співробітників можна швидко знайти через сайти з пропозицією роботи.
Зверніть увагу
Не старайтесь вмістити в вашу автомийку все можливе обладнання до відкриття. Створіть автомийку, що надає для початку стандартні послуги, а пізніше, якщо знадобиться, займетеся розвитком.
Корисна порада
Якщо ви схиляєтеся до будівництва приміщення з нуля, то зверніть увагу на варіант будівлі модульного будівлі. Воно складатиметься з металоконструкцій, які будуть обшиті спеціальними матеріалами. Будівництво не займе багато часу, і така автомийка буде відповідати всім нормам.
Парк легкових автомобілів в нашій країні зростає від року в рік. При такій кількості машин придбання власної автомийки - грамотне та ефективне вкладення грошей. Тим більше що за статистикою більшість власників автомобілів воліють мити свої автомобілі не самостійно, а на спеціалізованих мийках.
Інструкція
1
Перед покупкою власної автомийки виберіть тип, відповідний під ваші фінансові можливості і переваги. Мийка повинна являти собою крите приміщення на 2-3 машини і може бути як повністю ручний, так повністю автоматичної (безконтактної). Як правило, клієнти воліють автоматичні варіанти, але від починаючого підприємця це потребуватиме дуже великих інвестицій. При скромному початковому капіталі зупиніть свій вибір на звичайній ручному митті. Він обійдеться в 5-6 тисяч доларів і швидко окупить себе.
2
Купуючи автомийку в якості власного бізнесу, складіть попередньо бізнес-план. У ньому розрахуйте доходи, рентабельність і окупність підприємства. Це допоможе вибрати між мийкою відкритого типу, портальної і тунельної автомийкою. У першому варіанті (відкритого типу) розпилювач і щітка пов'язані з центральним компресором. Після того як клієнт вибере набір послуг, мийник миє автомобіль при безпосередньому контролі з боку клієнта. Портальний тип має повну автоматизацію. Клієнт заїжджає на мийку і зупиняється по сигналу, після чого відра включається і виробляє мийку і ополіскування машини. Тунельна являє собою довгий тунель. Авто передніми колесами встає на конвеєр, який провозить її через мийку. У цей час відбуваються стандартні процедури миття.
3
При покупці власної автомийки зверніть увагу на її місце розташування. Бажано, якщо вона буде знаходитися поряд з дорогою, а поруч не було конкурентів. Ще краще, коли підприємство розташовується в престижному густонаселеному районі або в районі з великою кількістю підприємств і офісів. Будівля повинна мати зручні під'їзні шляхи. Приміщення миття може бути некапітальних, але обов'язково повинно мати приміщення для сушки, склад витратних матеріалів, касу. Також зверніть увагу на встановлене на мийці обладнання та систему очищення стічних вод.
4
Обладнання на мийці включає в себе апаратуру високого низького тиску. На першому етапі миття машина обдається розпорошеною і пом'якшеній холодною водою і миючим засобом під високим тиском. Потім проводиться миття щітками з гарячою пом'якшеною водою і миючим засобом. Після чого реактиви змиваються, а машина ополіскується простою водою під високим тиском. Скла додатково обдати демінералізованої водою під низьким тиском. На автомийках в Росії найбільшого поширення набуло відра фірм Karcher, Weidner, Wesumat, Kranzle, California Kleindiest (Німеччина), Istobal (Іспанія), Ceccato, Comet (Італія), Carebridge (Великобританія).
5
Система водоочисних споруд повинна включати в себе вхідні очисні фільтри для надходить на підприємство води, а також багатоступінчасті очисні споруди для стічних вод. Наявність циркуляційної ємності дозволяє використовувати оборотний цикл води, тобто коли вода багаторазово циркулює по контуру. При цьому ступінь очищення води максимальна, споживання і скидання води підприємством мінімальне. Водоочисні установки не працюють при температурі нижче мінус 5 градусів, тому повинні бути встановлені в опалювальних приміщеннях або в контейнерах.
6
При підборі персоналу приділіть увагу тому, щоб працівники розбиралися в автомобілях. Для цілодобового функціонування мийки підберіть 5-6 мийників і бригадира. Приймайте на роботу і студентів. Зарплату встановлюйте відрядну, не забуваючи про премії і бонуси. Обов'язково введіть однакові фірмові комбінезони для збереження іміджу та стилю підприємства
Зверніть увагу
Автомийка з недорогим ручним устаткуванням окупається приблизно за півроку. Дорога автоматична (безконтактна) автомийка окупиться за 1-1,5 року
Корисна порада
У перелік стандартних послуг обов'язково повинні входити: миття машини, мийка двигуна, полірування кузова, хімчистка, сухе і вологе прибирання в салоні.