Як зробити двоярусну ліжко. Як зробити ліжко-горище.

Економії місця в невеликій кімнаті можна досягти за рахунок установки розкладний, відкидний або двох'ярусного ліжка. Останній варіант має ряд переваг: її не потрібно щодня розкладати і складати, такий ліжком можна користуватися в будь-який час. Причому купувати її зовсім не обов'язково, якщо у вас вдома є диван або тахта, їх можна взяти за основу, і зробити самостійно двоярусну ліжко.
Вам знадобиться
  • 2 щитка, огороджувальна планка (перетин 50х30 мм), металеві куточки, шурупи, болти, оброблений брусок (перетин 50х30 мм), в якому мають бути виїмки для полиць куточків, стійки (виготовляються з твердих листяних порід, перетин 50х30 мм) .
Інструкція
1
Надстройте над тахтою другий ярус у вигляді одинарного стандартного матраца, що має дерев'яний каркас (раму або коробку). Причому матрац повинен відповідати довжині тахти, а його ширина повинна бути трохи вже, тоді ліжко не матиме громіздкий вигляд.
2
Візьміть 2 щитка, які повинні бути на 20 мм ширше і на 200 мм вище матраца.Прі допомогою болтів (діаметр 10 мм) прикріпіть щитки до матрацу (до бічних сторонах).
3
На рівні верхніх крайок щитків закріпіть огороджувальну планку (перетин 50х30 мм). Для цього використовуйте шурупи та металеві уголкі.Свободнимі полками вниз прикріпіть 2 металевих куточка до нижньої частини рами матраца.
4
Потім прикріпіть оброблений брусок (перетин 50х30 мм) на висоті 1700 мм (щодо статі), використовуючи болти (діаметр 10 мм) .За допомогою болтів прикріпіть до верхнього матрацу стійки, а потім встановіть матрац.
5
Прикріпіть стійки болтами внизу до бічних стінок тахти, задня частина верхнього матраца спиратиметься на брусок, в виїмки якого увійшли полки куточків. В такому випадку матрац буде надійно закреплен.Для того, хто буде спати на другому ярусі, приробити надійні сходинки до однієї зі стійок, тоді на другий ярус буде легше підійматися.
6
Якщо ви не можете на стіні закріпити опорний брусок, тоді встановіть точно такі стійки, як і спереду. Тільки додатково закріпіть їх болтами до стене.Обклейте самоклеющейся плівкою щитові елементи або просто пофарбуйте їх нітроемалью. При виборі емалі враховуйте колірну гамму комнати.Обработайте бруски за допомогою наждачного паперу №1 і пофарбуйте лаком.Конечно, щоб зробити таке ліжко, доведеться запастися терпінням і трохи повозитися. Але повірте, діти обов'язково оцінять вашу працю, і з задоволенням ввечері будуть лягати спати в таку чудову ліжко, зроблену для них з любов'ю.
Використання двох'ярусної ліжка при облаштуванні дитячої кімнати є справжнім порятунком для молодої сім'ї. Таке ліжко не тільки дозволить раціонально використовувати простір кімнати, але і самим дітям принесе чималу радість. Але покупку якісних меблів може дозволити собі не кожна молода сім'я. Виходом зі сформованої ситуації стане споруда двох'ярусної ліжка своїми руками.
Головний плюс двох'ярусної ліжка - це економія простору, який можна буде використовувати, наприклад, для облаштування спортивного куточка. Така модель ліжка надає дитячій кімнаті особливий вид, привабливість і оригінальність.

Матеріал і інструменти для споруди двох'ярусної ліжка

Для створення каркаса знадобляться вісім триметрових дерев'яних брусів і чотири дошки. Для виготовлення підкладки під матрац необхідно буде придбати два листа фанери високої міцності. Товщина її не повинна бути менше 12 мм. При відсутності фанери можна скористатися листами ДСП.Для скріплення дерев'яних елементів знадобляться гвинти, саморізи, шурупи з головками і болти з гайками. Крім цього, потрібно буде купити балончик з поліуретаном, невелику банку шпаклівку і наждачний бумагу.Что стосується інструментів, то для споруди двох'ярусної ліжка можна буде використовувати саму звичайну дрель з набором свердел по дереву, а також водний рівень і шуруповерт. Розпиляти дерев'яні вироби можна як електропилкою, так і ручною пилкою. Різниця лише в тому, що в першому випадку на розпил дерева витрачається набагато менше часу.
Дошки і бруси перед використанням необхідно протягом семи днів витримати в приміщенні, показники вологості та температури в якій, аналогічні показникам облаштовує кімнати.

Етапи складання двох'ярусної ліжка

Збірку ліжка необхідно починати з виміру матраців, які планується використовувати. Під їх розмір потрібно вирізати підкладки з фанери, не забуваючи при цьому до кожної з сторін додати по два сантіметра.Із брусів зробіть дві бічні рами і скріпіть їх шурупами. Після цього до однієї з рам і одному її торця пригвинтите дошку. Таким же чином прикрутите бортик з дошки до другої рамі.
Слідкуйте за тим, щоб саморізи не пробиває бруски і дошки наскрізь. В іншому випадку діти зможуть поцарапаться про їх гострі кінці, що виступають назовні.
Ніжки майбутньої ліжка зробіть з двох брусів. Довжина ніжок повинна збігатися з висотою другого ярусу. В брусах, які виступатимуть в якості ніжок, просвердлите отвори. Вони повинні бути розташовані на рівні першого і другого ярусів. Через готові отвори з'єднайте ніжки з рамою кроваті.Раму з ніжками пригвинтите до стіни. Для цього намітьте місця свердління й установки дюбелів під шурупи. Після цього встановіть огорожу з дощок і змайструєте драбину, по якій потрібно буде забиратися на другий ярус.Теперь можете встановити і закріпити до рами листи фанери, використовувані як підкладку під матраци. На цьому споруда двох'ярусної ліжка своїми силами закінчено. Застеліть її і кличте дітей знайомитися з новим спальним місцем.