Як відновити мову.

Функція мови може постраждати внаслідок деяких захворювань, наприклад, інсульту. Відзначені випадки, коли людина втрачала мова від сильного переляку, потрясіння, контузії і т.п. В окремих випадках порушення функції незначно, а в найбільш важких справа може дійти навіть до повної втрати можливості говорити.
Інструкція
1
Припустимо, функція мови порушена в результаті інсульту. Її можна відновити, але це потребує часу і зусиль, причому не тільки з боку хворого, але і, головним чином, з боку його рідних, близьких. Вони повинні заздалегідь налаштуватися на те, що це буде довга і нелегка робота, проявити терпіння і розуміння.
2
З хворим необхідно частіше спілкуватися, розмовляти. Розповідати йому, що відбувається в родині, у друзів, знайомих, на роботі, обговорювати при ньому різні домашні справи, проблеми. Необхідно всіляко намагатися зацікавити його, втягнути в розмову. При цьому говорити з ним потрібно повільно, гучним і чітким голосом.
3
При будь-якій можливості треба разом з ним дивитися телепередачі, особливо ті, яким він раніше приділяв особливу увагу. Обговорювати побачене, домагатися, щоб хворий намагався хоч щось сказати, хоч якось виразити своє ставлення. Чим більше буде таких спроб, тим раніше відновиться функція мови.
4
Домагайтеся, щоб хворий повторював за вами слова. Почніть з найпростіших, поступово переходите до більш складним, а потім, у міру успіхів, до коротких фразам.
5
Слід спонукати хворого робити спеціальні вправи для губ і язика, перелік яких можна отримати у логопеда. Наприклад, він повинен витягувати губи «трубочкою», робити горизонтальні і кругові рухи язиком, торкатися його кінчиком верхнього неба, покусувати губи, і т.д.
6
Люди, що перенесли інсульт, часто стають підвищено дратівливими, їх поведінка справляє враження неадекватності, егоцентризму. Спілкування з ними може перетворитися на справжні тортури. Рідним і близьким слід проявити великодушність і поблажливість, ні в якому разі не сварити хворого, не докоряти. В іншому випадку відновлення функції мови може сповільнитися.