Як вирівнювати фанеру.

Вирівнювання фанери при укладанні підлоги - процес досить трудомісткий. Якщо покриття покласти неправильно, утворюються нерівності і хвилі, що може значно скоротити термін експлуатації фанери і зіпсує зовнішній вигляд підлоги.
Вам знадобиться
  • - бетонна суміш;
  • - наливна підлога;
  • - клей для шпону;
  • - саморізи;
  • - антисептик;
  • - грунтовка;
  • - оліфа;
  • - фарба;
  • - підлогове покриття.
Інструкція
1
Щоб фанера лягла ідеально рівно, укладайте її по бетонної стяжки або на чорнову підлогу. Укладання на лаги або бруски, що формують каркас, не рекомендується. Деревно-шарувата плита з клеєного шпону може прогнутися і зламатися.
2
Якщо чорновий або бетонну підлогу досить рівний, і перепади не перевищують 2 см по самій верхній точці, яку ви можете перевірити за допомогою лазерного рівня, скористайтеся вирівнює сумішшю для наливної підлоги. Вона легко наноситься, швидко сохне і дозволяє ідеально вирівняти невеликі перепади.
3
При перепадах більше 2 см зробіть бетонну стяжку. Виставите маяки з профілю, залийте. Через 28-30 днів проведіть остаточне вирівнювання за допомогою суміші для наливної підлоги і через 48 годин приступайте до безпосереднього вирівнюванню підлоги за допомогою фанери.
4
Листи фанери кріпите за допомогою спеціального клею, призначеного для шпону, або саморізами, якщо на деревно-шарувату плиту ви будете стелити підлогове покриття або робити додаткову обробку з іншого матеріалу.
5
Відстань між листами фанери повинно бути не менше 2 мм. В процесі експлуатації щільно укладені листи будуть стикатися один з одним, видаючи неприємний скрип, і вам доведеться знову робити ремонт.
6
Фанера схильна намокання, при якому може відбутися появі цвілі. Щоб цього не сталося, відразу після завершення робіт заґрунтуйте деревно-шарувату плиту і проведіть обробку антисептиком.
7
Заключну обробку проведіть на свій розсуд. На фанеру можна стелити ламінат, паркет, ковролін або інші оздоблювальні матеріали, призначені для підлоги. Фанеру допустимо експлуатувати і без додаткової обробки, для цього її потрібно покрити оліфою на два шари і пофарбувати статевої фарбою. Забарвлена фанера не відрізняється за експлуатаційними властивостями від деревоплити, при цьому її вартість значно дешевше.