Як обчислити дельту.

Грецької буквою? в науці прийнято позначати різниця між кінцевим і початковим значеннями деякої величини. Наприклад,? T - різниця температур на початку і наприкінці реакції або час, за який виконана робота. У деяких випадках четверту букву грецького алфавіту замінюють прописаний або рядкової латинської d. Але латиницею в даному випадку необхідно користуватися обережно, оскільки цією ж буквою позначаються і інші поняття.
Вам знадобиться
  • - вимірювальні прилади;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб дізнатися, на скільки змінилася та чи інша величина, потрібно в першу чергу дізнатися початкове і кінцеве значення. Якщо мова йде про практичну завданню, потрібні параметри можна виміряти. Потрібний вам параметр можна в принципі назвати будь-якою літерою, але краще використовувати прийняті в науці позначення. Припустимо, вам потрібно знайти, наскільки змінився обсяг речовини при нагріванні. Результат першого виміру запишіть як V1
2
Проведіть другий вимір. Наприклад, після того, як закінчите нагрівати об'єкт. Визначте його обсяг і позначте його як V2. Обчисліть дельту за формулою? V = V2-V1. Може вийти так, що другий результат буде менше першого. Порахуйте модуль числа так само, як і в будь-якому іншому випадку, і поставте знак «-». Не забудьте, що обидва виміри повинні бути в одних і тих же одиницях. Якщо потрібно, переведіть їх.
3
Нерідкі завдання, коли необхідно обчислити дельту між фактичним і середнім значенням. Наприклад, вам дана точка, яка поміняла свої координати по двох осях. Позначте координати як x1, x2, x3 і т. Д. Знайдіть середнє значення. Потім обчисліть різницю між отриманим результатом і значенням кожної координати.
4
Якщо вам потрібно обчислити приріст функції f (x), визначте її значення в жорстко заданій точці - нехай це буде, наприклад, х0. Щоб обчислити дельту , вам необхідно порівняти значення функції в цій точці з її ж значенням в будь-який інший точці по заданої осі. Для цього відніміть значення функції в точці х1 з її ж значення в точці х0. Це і буде? F. Щоб знайти приріст аргументу, визначте його значення в заданих точках і обчисліть різницю.
5
Буквою? позначають і абсолютну похибку. Вона теж являє собою різницю. За початкове і кінцеве значення приймаються істинне і наближене значення. Величина дельти в даному випадку відповідає класу точності приладу.