Як майструють теплицю.

Отримати хороший ранній урожай у відкритому грунті дуже складно, саме тому багато садівники і городники прагнуть встановити на своїй ділянці теплицю . Дана споруда дозволяє виростити і зберегти врожай у будь-які погодні умови. У випадку якщо ви не маєте можливості купити вже готову теплицю , ви завжди зможете зробити її самостійно.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруси і рейки;
  • - світлопроникний матеріал;
  • - шматочки труб;
  • - синтетичний шпагат.
Інструкція
1
Розрахуйте міцність фундаменту, враховуючи вагу майбутньої споруди. При бажанні його можна зробити бетонним, але зазвичай буває достатньо заглибити в землю на 0,4 м кілька окремих стовпчиків. В якості обрешітки використовуйте будь дошки.
2
Деревину, призначену для каркаса, обробіть спеціальним складом. Для його приготування змішайте одну частину оліфи з однією частиною гасу. Щоб каркас вийшов більш міцним, зробіть наступне: в тих місцях, де ви плануєте встановити вертикальні стійки, забийте невеликі шматочки труб, а кінці на 5 сантиметрів залиште підніматися над землею. У них акуратно вставте дерев'яні стійки. Всі елементи каркаса скріпляйте за допомогою цвяхів або шурупів. Намагайтеся не залишати кути гострими, інакше ви легко зможете пошкодити світлопроникний покриття.
3
Не забудьте про двері майбутньої теплиці - її можна зробити з брусів або ж рейок. Обов'язково обтягніть її плівкою, а до трьох сторін прикріпіть утеплювач і невеликі смужки листового алюмінію. Установку найкраще робити з північного боку.
4
Обтягніть каркас обраним матеріалом, а зверху покладіть коньковий прогін, який дозволить міцно зміцнити плівку. Внизу краї плівки притисніть за допомогою дощок до землі і злегка присипте їх грунтом.
5
На останньому етапі будівництва підвісьте над кожною грядкою по два шпалера, які необхідні для підв'язки рослин. Їх можна зробити зі старих труб. Над бічній грядкою трубу бажано прикріпити до бічної стійки теплиці.
Зверніть увагу
Якщо ви в теплиці будите встановлювати дерев'яні короби, то північний парубень у вас повинен бути вище південного на 10 або 15 сантиметрів. Це необхідно зробити для того, щоб рівномірно розподілити сонячні промені.
Корисна порада
Щоб плівка у вас провисала якомога менше, натягніть між кроквами по дві нитки синтетичного шпагату.