Як повернути товар без чека. чи можна повернути товар якщо немає чека.

Досить часто при здійсненні покупки продавець не видає покупцеві чек, а покупець його навіть не намагається зажадати. Ну і, звичайно ж, якщо річ купується на ринку, то про чек мови бути не може. Як же бути в ситуації, коли з'ясовується, що Куплена річ неякісна? Цілком логічно було б звернутися до продавця з проханням повернути гроші за браковану річ, або обміняти її на більш якісний товар . Це можна зробити, навіть якщо у вас немає чека для підтвердження факту покупки товар а.
Інструкція
1
Зберіть всі можливі факти, які доводять покупку товар а у конкретного продавця. Це можуть бути: показання свідків; споживча упаковка, що має відповідні відмітки фірми, що підтверджують вчинення покупки у даного продавця; інші підтверджуючі документи (прикріплена до виробу бирка, артикул, серійний номер товар а і т.п.), а також будь-які інші підтвердження.
2
Зверніться до продавця з проханням обміняти товар або повернути деньгі.Еслі продавець відмовляється задовольнити ваші вимоги, складіть претензію в письмовій формі, в яку включите всі наявні докази вчинення покупки. Будьте уважні при її складанні, адже від того, в якому тоні вона буде написана, залежить результат справи. Бажано написати коротку і досить жорстку претензію.Прі написанні претензії використовуйте слова «я вимагаю», замість «я прошу». Претензію пишіть у двох примірниках. Один з них віддайте продавцю, а другий залиште собі. Причому на вашому екземплярі претензії продавець повинен зробити запис про те, що претензія прийнята, і поставити підпис або печатка. У разі, якщо продавець відмовляється від прийняття претензії, відразу зверніться до адміністрації магазину або ринку.
3
Якщо продавець починає звинувачувати вас у неправильній експлуатації придбаної у них речі, настоюйте на проведенні експертизи, на якій ви маєте повне право бути присутнім. У претензії обов'язково напишіть про те, що просите продавця повідомити про час, дату і місце проведення експертизи, на це ви теж маєте законне право відповідно до Закону «Про захист прав споживачів». Експертиза проводиться за рахунок продавця.
4
Якщо результати проведення експертизи будуть свідчити про те, що ви неправильно експлуатували, зберігали або транспортували товар , то ви відшкодовуєте вартість експертизи продавцу.В разі ж, коли результати експертизи будуть свідчити на вашу користь , продавець зобов'язаний негайно повернути вам гроші за неякісний товар .
5
Якщо продавець не може одразу задовольнити ваші вимоги, на це йому дається 7 днів, починаючи з терміну пред'явлення вимоги, а якщо виникла необхідність проведення експертизи, то 14 днів.Як бачите, домогтися повернення товар а без наявності чека, що підтверджує його покупку можна, потрібно тільки трохи постаратися і проявити наполегливість і рішучість.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=C68slDLV8FI
Розсіяний покупець, що втратив чек, цілком може повернути покупку назад у магазин. Приміром, якщо річ не підійшла за розміром або просто не подобається. Головне, встигнути відмовитися від непотрібної покупки в двотижневий термін. Також бажано вивчити 25-ту статтю закону «Про захист прав споживачів». Не всі продавці охоче йдуть назустріч клієнту - часто повернути товар без чека можна, тільки проявивши наполегливість.
Інструкція
1
Вивчіть постанови Уряду РФ від 20.10.1998 №1222 та від 02.02.2002 №81. В них є перелік товарів, які з причини «не підійшли» не можна повернути назад продавцеві. В ньому 14 пунктів. Серед них і ліки, і білизна, зубні щітки, ювелірні вироби й автомобілі.
2
Якщо ваша покупка не входить до цього переліку, сміливо повертайтеся в магазин. Візьміть з собою паспорт. В законі немає пункту, що зобов'язує пред'являти цей документ продавцю. Але на практиці без паспорта не обійтися. Податкова інспекція вимагає при бухгалтерських операціях про повернення товару вказувати дані покупця.
3
Далі необхідно написати заяву про втрату чека на ім'я продавця. Після цього продавець повинен зняти касу, переглянути чекову стрічку, яка пробивалася в день вашої покупки, і з'ясувати номер вашого чека. Потім виписати вам товарний чек заднім числом. На його підставі ви будете повертати непотрібне придбання.
4
Якщо продавець запевняє, що товар куплений не в його магазині і категорично відмовляється приймати заяву, ведіть свідка. Цей варіант можливий, якщо шопінгом ви займалися в компанії приятеля. Якщо ви робили покупки в самоті, приготуйте «докази». Ними можуть стати фірмовий пакет магазину, ярлики, цінники з логотипами торгової точки.
5
У випадку, якщо слова свідка на продавця не діють, ви можете звернутися в суд. І вже ця інстанція оцінюватиме показання свідків і всі зібрані вами «докази».
Зверніть увагу
разонравітся товар з розпродажу також можна повернути. Таке ж правило відноситься і до речей зі дисконт-центрів. Багато подібні магазини друкують прямо на чеках інформацію - що «знижений у ціні товар поверненню та обміну не підлягає». Але за законом таке попередження не має правової сили. Повернути не можна тільки товари секонд-хенд або ті, які були уцінені з причини браку.