Як знайти безпечний режим.

Під «безпечним режимом » розуміють такий варіант завантаження операційної системи Windows, при якому запускаються тільки основні файли, мінімальні служби ОС і базові драйвери, необхідні для роботи комп'ютера.
Інструкція
1
Від'єднайте всі USB-пристрої, гнучкі диски, CD- і DVD-диски і перезавантажте систему. Завершіть роботу всіх програм і вимкніть живлення комп'ютера. Повторно ввімкніть комп'ютер після тридцяти секунд очікування.
2
Якщо на комп'ютері встановлена єдина операційна система версій ХР, Vista або 7, кілька разів натисніть функціональну клавішу F8 в момент включення комп'ютера. Дочекайтеся появи вікна «Додаткові варіанти завантаження».
3
При множинності встановлених операційних систем, дочекайтеся запуску меню вибору ОС і вкажіть потрібну версію за допомогою клавіш зі стрілками. Підтвердіть свій вибір, натиснувши функціональну клавішу Enter і відразу після цього натисніть клавішу F8. Дочекайтеся появи вікна «Додаткові варіанти завантаження».
4
Вкажіть пункт «Безпечний режим» за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі і підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши функціональну клавішу Enter.
5
В деяких випадках можливе блокування вищеописаних методів завантаження вірусними програмами. Використовуйте альтернативний метод завантаження. Для цього в ОС Windows версії ХР викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в діалог «Виконати». Надрукуйте msconfig в рядку «Відкрити» та підтвердіть запуск утиліти, натиснувши кнопку OK.
6
Перейдіть на вкладку BOOT.INI і застосуєте прапорець в рядку/SAFEBOOT розділу «Параметри завантаження». Підтвердіть збереження зроблених змін, натиснувши кнопку OK, і перезавантажте систему (для Windows XP).
7
В ОС Windows версії 7, викличте головне меню «Пуск» і надрукуйте msconfig в текстовому полі рядка пошуку. Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши функціональну клавішу Enter.
8
Перейдіть на вкладку «Завантаження» і застосуєте прапорець в рядку «Безпечний режим» в розділі «Параметри завантаження». Підтвердіть збереження зроблених змін, натиснувши кнопку OK, і перезавантажте систему (для Windows 7).
Коли вірус потрапляє в комп'ютер, часто операційна система починає дуже повільно працювати, або взагалі не запускається. В таких випадках скористатися анти вірус ной програмою, щоб знайти і видалити вірус , неможливо. Тоді потрібно завантажити операційну систему в безпечному режимі, і тільки після цього скористатися анти вірус ом.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи, антивірус
Інструкція
1
Запустіть комп'ютер, при завантаженні постійно натискайте клавішу F8, іноді в якості альтернативи F5 або F12. З'явиться меню вибору варіантів завантаження операційної системи. Виберіть варіант «Безпечний режим».
2
Почнеться завантаження системи в безпечному режимі. В деяких випадках цей процес завантаження Windows може відбуватися дуже довго. Не натискайте жодних клавіш в цей час. Після завантаження Windows ви побачите чорний екран і оповіщення про те, що операційна система працює в безпечному режимі, при цьому деякі функції можуть бути заблоковані.
3
Подивіться, завантажився чи анти вірус в безпечному режимі автоматично. Якщо ні, запустіть його вручну. Для цього в меню анти вірус ной програми виберіть компонент «Сканування комп'ютера». Врахуйте, процес сканування комп'ютера в безпечному режимі доступний не на всіх анти вірус ах. В меню об'єктів сканування виберіть всі розділи жорсткого диска, а також всі підключені флеш накопичувачі, якщо такі є.
4
Розпочнеться процес сканування комп'ютера. Не об'єднуйте в цей час ніяких активних дій. Обов'язково дочекайтеся, поки сканування комп'ютера буде повністю завершено.
5
Якщо анти вірус у вдалося виявити шкідливі програми, з'явиться список дій, які потрібно до них зробити. Файли з шкідливими програмами необов'язково повністю видаляти з комп'ютера. Серед них можуть бути потрібні вам файли. Виберіть дію «Помістити в карантин». Ті файли, які не можна помістити в карантин, видаліть з комп'ютера.
6
Перезавантажте комп'ютер вже в нормальному режимі. Якщо вірус и ізольовані, система повинна працювати нормально. Зайдіть в меню анти вірус а і виберіть «Службові програми» і вкладку «Карантин». Подивіться, які файли там знаходяться. Якщо там немає необхідних вам файлів, виберіть команду «Очистити карантин».