Як зробити лопату для снігу.

З настанням зими снігові бурани перешкоджають руху як пішоходів, так і автомобілів. Щоб уникнути заметів, необхідно своєчасно очищати дороги від який випав снігу . Прибирання снігу - складне і обтяжлива заняття, але при використанні відповідного інвентарю цей процес помітно прискориться. Найбільш традиційним способом для збирання снігу є лопати. Сьогодні вітчизняний ринок пропонує широкий асортимент лопат, виконаних з різних матеріалів. Основа лопати, як правило, виготовляється з міцної сталі - така лопата більш зносостійка і практична.
Вам знадобиться
  • Лист фанери розміром 400 х 500 мм, смужки жерсті (цілком підійде оцинкування). Одна розміром - 400 х 60, друга - 500х20, третя - 150х 20 і квадрат - 30х 30. Метал товщиною 5 мм, також знадобиться брусок 400х70х20. Держак вибираєте відповідно до вашим ростом. Рубанок, напилок, цвяхи, наждачний папір.
Інструкція
1
Починаємо з бруса. По торця на довгій стороні за допомогою рубанка або напилка створюємо сегмент такого радіуса, щоб по краях залишалося по 4-5 см. І прибиваємо його до фанери. Важливо, щоб кількість цвяхів було не менше 6-8 штук.
2
Кріплення виробляємо через спеціальну смужку оцинкованого металу, це робиться для того, щоб цвяхами не порвати фанеру. Оцинкування попередньо варто просвердлити, вона повинна обхопити фанеру, краї бруска і виходити на його верх.
3
Інший край фанери окантовуються ширшої смужкою металу, кріпити можна цвяхами або заклепками - що знайдеться під рукою. Також важливо, щоб кріплення було не менше 6-7 штук.
4
Посередині бруска робимо спеціальне поглиблення, щоб держак краще прилягав. З лицьового боку фанери робимо відмітку в середині - місце, де буде кріпитися держак. Відпилюємо край держака під кутом 15-20 градусів.
5
З'єднуємо знизу з лопатою за допомогою 2-3 цвяхів, щоб краще трималося - застосовуємо невеликий квадрат оцинкованої сталі. Далі, по торця бруска прикріплюємо держак.
6
Всю лопату обробляємо наждачним папером, прибираємо нерівності, покриваємо лаком або красім.Лопата готова, вийшла річ, необхідна в боротьбі зі сніговими заметами, зручна і легка в зверненні.