Як треба займатися на велотренажері, щоб схуднути.

Щоб заняття на велотренажері були ефективними і сприяли поліпшенню фігури і зниження ваги, необхідно дотримуватися деяких правил і умов для тренувань, які підбираються індивідуально.
Інструкція
1
Дотримуйтесь систематичність. Тут, як і в будь-якому процесі, дуже важлива послідовність. Неправильно в один із днів крутити педалі протягом трьох годин підряд, а потім кілька днів не підходити до велотренажеру. Займатися краще по півгодини, але кожен день.
2
Збільшуйте навантаження поступово, завжди дотримуючись помірність. Різка навантаження, безтурботно надана на організм, принесе більше шкоди, ніж користі.
3
Займайтеся на велотренажері грамотно. Тренування повинні приносити задоволення і залишати легку втому м'язів, а не погибіль і виснаженість. Пам'ятайте, що до інтенсивних навантажень можуть бути протипоказання: онкологічні та серцево-судинні захворювання, деякі форми астми, цукровий діабет. Зупиняйте заняття на велотренажері при появі задишки і болю за грудиною.
4
Складіть графік, за яким ви будете займатися, і строго дотримуйтеся. Він повинен підходити саме вам, і відповідати особливостям вашого організму. При мінімальних проблемах з вагою починайте з щоденних п'ятнадцятихвилинних тренувань із середнім навантаженням.
5
Якщо ж ви більш підготовлені і прагнете отримати значні результати від занять, тренуйтеся по три рази на тиждень. Інтервал для відновлення між тренуваннями повинен становити 1 - 2 дні. Тривалість занять коливається від 40 хвилин до 1 години.
6
Поєднуйте вправи з дієтою. Використовуйте різні тренувальні системи. Наприклад, підтримуйте однакову швидкість на всьому протязі «їзди» або чергуйте періоди спокійного крутіння педалей з інтенсивнішим.
7
Пам'ятайте про одне з найбільш важливих орієнтирів в ході занять - частоті серцевих скорочень. У прагненні до схуднення дотримуйтеся пульсу в 65 - 75% від максимального. Для його визначення з числа 220 відніміть ваш вік.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fihc5LbI9O8
Багато людей прагнуть підтримувати хорошу фізичну форму. Сьогодні існує маса способів, як цього досягти, кожен вибирає для себе найбільш доступний, результативний і приємний. Заняття на велотренажері в переліку найефективніших методів займають не останнє місце. Але вони принесуть користь тільки в тому випадку, якщо виконувати певні правила.
Вам знадобиться
  • Велотренажер, бажання займатися
Інструкція
1
Розминка. Легке розігрівання м'язів перед заняттям на велотренажері полегшить саме тренування і принесе більше користі за короткий проміжок часу. Розминочні вправи полягають в присідання, нахилах і розтяжках (вони зазвичай описані в інструкції до велотренажеру). Розминку можна провести і безпосередньо на тренажері - 2-3 хвилини крутити педалі в повільному темпі.
2
Тривалість. У перші дні не варто крутити педалі більше 10-15 хвилин за один підхід. Як і у всякому новій справі, потрібно звикання. А ще це треба для того, щоб не зненавидіти тренажер з найперших занять. Збільшувати тривалість слід тільки після того, як ви цілком звикнете з тренувальним пристроєм і його особливостями, неодмінно погодившись при цьому зі своїми відчуттями і самопочуттям. Тренери радять нарощувати темпи обережно, по 2-3 хвилини в день. А вже яким буде ваш тимчасової максимум, можете визначити тільки ви самі. Комусь вистачає 30 хвилин, а комусь і 45-ти мало.
3
Час. Медики встановили, що ідеальний час для занять на велотренажері - не раніше, ніж через 2 години після пробудження і не пізніше, ніж за 2-3 години до сну.
4
Швидкість і навантаження. Сучасні велотренажери мають кілька режимів навантаження. Оптимальним вважається той, який дозволяє підтримувати швидкість близько 25 км/год протягом всього тренування. Правда, практика показує, що більшості тренуються подобається швидкість 30-35 км/год. Визначити для себе найкращу і прийнятну швидкість може кожен, виходячи з власних відчуттів. Тільки не треба з перших же занять встановлювати найвищу навантаження, ви просто будете швидше видихатися, і користі від такого тренування буде мало. На високе навантаження можна переходити після 2-3 тижнів занять.
5
Періодичність. Її ви визначаєте також самостійно, виходячи зі своїх цілей, бажань і самопочуття. Можливо, це будуть щоденні тренування, а бути може 3 рази на тиждень, але з 2-кратним підходом протягом дня.
6
Харчовий і питний режим. Не варто сідати на велотренажер відразу після прийняття їжі. Не рекомендується крутити педалі і на голодний шлунок. Оптимальний час - через годину після їди. Пиття не обмежена, але тільки - після тренування.
7
Самопочуття. Слідкуйте за своїм пульсом під час заняття. Якщо він перевищив максимально допустиму норму, негайно зменшуйте темп (різко зупинятися не рекомендується). Максимальний пульс розраховується так: з 220 треба відняти свій вік, отримана цифра і буде вашим допустимою межею. Однак при цьому не можна скидати з рахунків і стан фізичної форми, адже хтось більш спортивний, хтось менш. Найрозумніше прислухатися до своїх відчуттів і не перестаратися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wFcugoi4CtI
Зверніть увагу
Категорично протипоказані активні заняття на велотренажері при важкому ступені серцево-судинної недостатності, при астмі в період загострення, при тромбофлебіті, тахікардії та нападах стенокардії. Відмовтеся від тренувань, якщо у вас важка форма цукрового діабету або онкологія. Не варто сідати на тренажер і при інфекційних захворюваннях.
Корисна порада
Перед заняттям обов'язково відрегулюйте висоту сидіння і розташування керма. Вам повинно бути зручно і комфортно. При положенні ноги вниз вона не повинна бути зігнута в коліні, і в той же час їй не доводилося тягнутися, щоб дістати педаль. Спина при «їзді» повинна бути по можливості прямой.Следіте за диханням під час заняття, воно має бути рівномірним. Дихати треба через нос.На велотренажері можна займатися, дивлячись телевізор або слухаючи улюблену музику. Практика показує, що ефективність тренування при цьому навіть підвищується.