Як самому зробити ставок.

Ставок на дачі вже давно не є предметом розкоші. Штучна водойма здатний не тільки прикрасити ділянку, а й створити на ньому особливу атмосферу спокою й умиротворення. Самому зробити ставочок зовсім не складно. Для цього не потрібно ні особливих зусиль, ні професійних знань, ні дорогих матеріалів.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - глина;
  • - галька;
  • - старі газети, штучна шерсть або скловата;
  • - бутил, полівінілхлорид або поліетиленова плівка;
  • - камені, дерен, водяні рослини.
Інструкція
1
Насамперед виберіть місце, на якому буде розташовуватися ставок. Нехай це буде відкритий ділянку землі, постійно освітлюваний сонцем. Не варто розміщувати ставок під деревами, інакше тінь від них обов'язково завадить розвитку і росту водних рослин, а їх коріння поступово зруйнують дно водойми.
2
Розмір і форма ставочок а можуть бути абсолютно будь-якими, відповідно до ваших бажань і перевагами. Запам'ятайте те, що чим більше буде обсяг вашого ставка, тим чистіше й прозоріше він буде виглядати.
3
Береги водойми зробіть пологими, щоб вода в ньому була практично на рівні грунту. Так ставок буде виглядати більш природно. Дно сформуйте у вигляді терас, першу з яких розмістіть на глибині декількох сантиметрів нижче рівня води. Цим ви досягнете своєрідного переходу від суші до води.
4
Форму ставочок а вибирайте відповідно до загальним задумом благоустрою ділянки. Квадратні, прямокутні, круглі і овальні водойми відмінно поєднуються зі строго спланованим садом, а ставок неправильної форми чудово буде виглядати в природному саду.
5
Починайте будівництво ставочок а з викопування котловану потрібного розміру. Глибина його повинна бути трохи більше задуманої. Видаліть з дна вийшла ями всі сторонні предмети: корчі, камені, палиці, коріння. Насипте туди шар піску (5-10 см).
6
Якщо дно котловану дуже кам'янисте, використовуйте замість піску прошарок з якого-небудь м'якого матеріалу, наприклад, штучної вовни, старих газет, скловати.
7
На ізолюючий шар покладіть водонепроникне покриття. Це може бути бутил, полівінілхлорид або звичайна поліетиленова плівка. Для того щоб збільшити термін служби цього покриття, покладіть на нього шар жирної добре вимішати глини (20-30 см).
8
Водонепроникний матеріал укладіть також і на берег з запасом 15-20 см. Краї його закріпіть глиною і камінням. На дно ставочок а укладіть суміш з глини і піску, при необхідності використовуйте гальку.
9
Краї готового ставочок а прикрасьте природним матеріалом: великими каменями, рослинами, дерном. Дно декорують різними водними рослинами, посадженими в водонепроникні ємності або кошики.