Як вибрати інверторний апарат.

Сучасним і затребуваним зварювальним устаткуванням є зварювальні апарати інверторного типу. Невелика маса і компактні габарити, низьке енергоспоживання і можливість плавного регулювання зварювального струму роблять ці прилади незамінними помічниками практично в будь-яких умовах.
Інструкція
1
Визначтеся з робочою напругою вашого майбутнього зварювального апарату. Інвертори, що працюють від мережі 220 вольт, більш універсальні, їх можна використовувати скрізь, де є звичайна електрична розетка. Апарати, розраховані на роботу з напругою 380 вольт, не так зручні в цьому плані, зате вони набагато могутніше.
2
При виборі основних параметрів приладу керуйтеся товщиною металу, з яким вам доведеться мати справу. Запам'ятайте, чим вище значення зварювального струму, тим більше товстий метал можна буде зварювати за допомогою апарату. Краще купувати інвертор з запасом потужності, на майбутнє. Найважливішою характеристикою инверторного приладу є тривалість включення - процентний показник безперервної роботи від загального часу використання. Чим вище відсоток «ПВ», тим надійніше прилад і тим вище його ККД.
3
Зверніть увагу на додаткові функції, які можуть бути вам необхідні. «Форсаж дуги» - полегшує зварювання і покращує її якість при роботі з вертикальними швами. «Антістік» - відключає зварювальний струм при залипання електрода на зварюваної виробі (є майже у всіх моделях). «Гарячий старт» - підвищує зварювальний струм при першому дотику електрода до виробу.
4
Враховуйте терміни гарантійного та післягарантійного обслуговування. Серйозні виробники дають гарантію на термін не менше двох років. Близькість сервісного центру або можливість виклику фахівця буде великим плюсом при виборі инверторного апарату.
5
Не піддавайтеся спокусі вибрати інверторний апарат «подешевше». Ціна на хороший агрегат не може бути низькою, вона обумовлена надійністю апарату і довгим терміном його використання. Пам'ятайте - скупий платить двічі. Спокусившись на миттєву вигоду, ви можете придбати виріб, який тільки зовні буде відповідати продукції іменитих фірм. На ділі ж принесе лише розчарування і непотрібні клопоти.
Корисна порада
Перевіряйте наявність позначки «Ростест» в паспорті на виріб, який обов'язково повинен бути російською мовою.
Зварювальні апарати бувають двох основних видів: трансформаторні і інверторні. Вважається, що останній тип приладів набагато ефективніше, мобільніше і економічніше. До того ж, інверторні зварювання освоїти трохи простіше. Вони придатні для домашнього використання. Однак і коштують вони в рази дорожче трансформаторних, тому при покупці слід придивитися до кожної моделі і вибрати той інверторний зварювальний апарат, який підійде саме вам.
Інструкція
1
Критерій перший. Можливості зварювального апарату визначає діапазон зварювального струму. Тому при виборі приділіть особливу увагу такій характеристиці, як ПВР. ПВР розшифровується, як відсоток часу роботи при заданому зварювальному струмі. За відлік часу найчастіше застосовують 15-тімінутний інтервал. Це означає, що без остраху, що апарат може згоріти, їм можна користуватися безперебійно протягом 15 хвилин. Отже, вибирайте апарат з великим відсотком часу роботи.
2
Критерій другий. Вибирайте зварювальний апарат з великою напругою холостого ходу, щоб дуга запалювалася легше. Сучасні апарати вже мають пристрій підпалу дуги, що значно полегшує процес. Якщо є можливість, придбайте апарат, що володіє функціями випрямлення струму. Це опція дозволяє робити більш якісний шов. До того ж такий зварювальний апарат володіє додатковими настройками: пуском двигуна, зарядкою акумулятора, нагріванням і рихтуванням металу за допомогою вугільного електрода.
3
Критерій третій. Зварювальний інвертор вважається найсучаснішим апаратом. Вибирайте інвертор з максимальною частотою, рівною 60-85 кГц, так як це значно знизить їх вагу. Ще один важливий критерій - комплектність зварювального апарату. Тобто до инвертору в комплект крім проводів повинен входити чемоданчик для його перенесення і зберігання. Адже інверторні апарати найкапризніші через різних вбудованих електронних деталей. Вони бояться пилу, вологи та інших шкідливих зовнішніх впливів середовища.
4
Критерій четвертий. Зверніть увагу на споживану потужність зварювального апарату. Інвертори хороші тим, що їх можна включати в побутову розетку без будь-яких перехідників. Однак вони споживають набагато більше потужності, ніж побутові прилади. Потрібно також враховувати при виборі показники ремонтопридатності апарату. При покупці поцікавтеся також у консультантів в магазині про гарантійний термін і сервісному ремонті даного приладу.
Зверніть увагу
І для будинку і для виробничих потреб слід вибрати зварювальний апарат інвертор замість звичних, але безнадійно застарілих трансформаторних моделей. Вибравши зварювальний інвертор, користувач забуде про приварювання електрода до виробу, його електромережа не будуть стрясати імпульси від навантаження, так властиві трансформаторним моделями.
Корисна порада
В даний час асортимент зварювального обладнання величезний. Діапазон зварювального струму визначає його можливості. Для зварювання решіток, парканів та інших конструкцій досить електрода діамметром до 4 мм зварювальний струм якого в межах 180-220 А. Обов'язково треба звернути увагу на такий параметр, як ПВР або ПВ (відсоток часу роботи) при даному зварювальному струмі.