Як звести корінь в квадрат.

Зведення числа в ступінь - це скорочена форма запису операції багаторазового множення, в якому всі множники дорівнюють вихідному числу. А витяг кореня означає зворотну операцію - визначення множника, який повинен бути задіяний в операції багаторазового множення, щоб в її результаті вийшло подкоренное число. Як показник ступеня, так і показник кореня вказують на один і той же - скільки сомножителей повинно бути в такій операції множення.
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет.
Інструкція
1
Якщо до числа або виразу потрібно застосувати одночасно і операцію вилучення кореня, і зведення його в ступінь, зведіть обидві дії в одне - у зведення в ступінь з дробовим показником. В чисельнику дробу повинен стояти показник ступеня, а в знаменнику - кореня. Наприклад, якщо потрібно звести в квадрат кубічний корінь, то дві ці операції будуть еквівалентні одному зведенню числа в ступінь?.
2
Якщо в умовах потрібно звести в квадрат корінь з показником ступеня, рівним двійці, це завдання не на обчислення, а на перевірку ваших знань. Скористайтеся способом з першого кроку, і ви отримаєте дріб 2/2, тобто 1. Це означає, що результатом зведення в квадрат квадрат ного кореня з будь-якого числа буде само це число.
3
При необхідності звести в квадрат корінь з парним показником ступеня, завжди є можливість спростити операцію. Так як у двійки (чисельника дробового показника ступеня) і будь-якого парного числа (знаменника) є спільний дільник, то після спрощення дробу в чисельнику залишиться одиниця, а це значить, що підносити до степеня при розрахунках не потрібно, достатньо витягти корінь з половинним показником ступеня. Наприклад, зведення в квадрат кореня шостого ступеня з вісімки можна звести до вилучення з неї кубічного кореня, т.к. 2/6 = 1/3.
4
Для обчислення результату за будь-яких показниках ступеня кореня скористайтеся, наприклад, калькулятором, вбудованим в пошукову систему Google. Це, мабуть, найлегший спосіб розрахунків за наявності виходу в інтернет з вашого комп'ютера. Загальноприйнятим замінником знака операції піднесення в ступінь є ось така «кришка»: ^. Використовуйте її при введенні в Google пошукового запиту. Наприклад, якщо потрібно звести в квадрат корінь п'ятого ступеня з числа 750, сформулюйте запит так: 750 ^ (2/5). Після його введення пошуковик навіть без натискання кнопки відправки на сервер покаже результат обчислень з точністю до семи знаків після коми: 750 ^ (2/5) = 14,1261725.