Як зробити кроковий двигун. схема для крокової двигуна від дисковода.

Кроковий двигун стає все більш популярним виконавчим пристроєм, застосовуваним в самих різних областях техніки, включаючи електронні прилади та схеми управління. Маючи здатність до точної установці вала в певному положенні, такий двигун може бути використаний, наприклад, для управління додатковим вентилятором, розміщеним в салоні автомобіля.
Вам знадобиться
  • - двигун приводу головки від флоппі-дисковода;
  • - мікросхема ULN2003A;
  • - процесор PIC16F84;
  • - з'єднувальні дроти.
Інструкція
1
Використовуйте для виготовлення крокової двигуна пристрій привода головки запису-читання від флоппі-дисковода 5,25 дюйма, наприклад, марки TEAC. Воно являє собою уніполярний двигун з п'ятьма висновками. Чотири виведення під'єднані до обмоток, а п'ятий є загальним і служить для подачі живлення 12В. Зазначений двигун забезпечить крок в 1,8 градуса, тому для повного обороту вала знадобиться подати 200 імпульсів.
2
При відсутності вказаного пристрою візьміть двигун від сучаснішого дисковода, розрахованого на 3,5 дюйма. Враховуйте при цьому, що такий двигун є біполярним, тому потребують установки спеціального драйвера для управління системою.
3
Приготуйте мікросхему ULN2003A, що представляє собою набір транзисторів з відкритим колектором і захисним діодом в ланцюзі навантаження. Підключіть перші чотири виведення двигуна відповідно до висновків мікросхеми, які мають маркування 14, 13, 12, 11. Для під'єднання використовуйте спеціальний клемний зажимной блок або зробіть з'єднання за допомогою пайки.
4
Висновки мікросхеми з третього по шостий підключіть відповідно до висновків процесора PIC16F84, які мають нумерацію з шостого по дев'ятий. Включення і виключення крокового двигуна буде здійснюватися за допомогою кнопки, підключеної до висновків MCLR і VSS, наявним на процесорі.
5
Після закінчення монтажу схеми подайте живлення 12В, використовуючи відповідний загальний провід, що йде від двигуна. Програма подасть на обмотки 200 імпульсів, що забезпечить половинний або повний оборот валу в імпульсному режимі. Після цього слід пауза, по закінченні якої вал в тому ж шаговом режимі провертається на 180 градусів в зворотному напрямку або робить повний оборот (це визначається заданим режимом).