Як в'язати следки для початківців. Як в'язати спицями для початківців.

Следки - шкарпетки з невисоким верхом - затишні вироби, які можуть грати роль домашніх капців. Виконати їх можна багатьма способами, різного ступеня складності. Початківцям рукодільниця рекомендується вибрати модель без швів на двох спицях. З першого погляду схема в'язання може здатися складною, але при невеликому тренуванні впоратися з нею можна за один вечір.
Вам знадобиться
  • - пряжа з натуральної вовни;
  • - пряжа синтетична («Шкарпеткова добавка»);
  • - дві прямі спиці №4;
  • - гачок.
Інструкція
1
Підберіть для в'язання следок товсту вовняну пряжу; для підошви рекомендується додаткова нитка з 100% -го поліпропілену (спеціальна «Шкарпеткова добавка»). Спиці візьміть середньої товщини (№4).
2
Відрізняйте виворітні петлі від лицьових, навчитеся робити накиди. Лицьова: нитка за роботою; спиця входить у верхню стінку петлі зліва направо; простягається нова нитяна дужка. Виворітна: нитка перед роботою; спиця вводиться в петлю рухом на себе; після захоплення нитки простягається петля з вивороту полотна. Накид: нитка накидається на спицю, в наступному ряду пров'язується виворітного.
3
Починайте роботу над простими в'язаними Следки з формування миска. Зв'яжіть смужку чотирма рядами еластичної гумки 1х1: чергуйте лицьові і виворітні з «обличчя» полотна; з вивороту роботи в'яжіть згідно візерунку. Готової гумкою обхопіть низ гомілки, виключаючи задню частину. Це - верх следки. Так, для ноги 23 розміру достатньо набрати для гумки 20 петель.
4
Розділіть полотно на дві частини, відзначте середину. Тепер в'язання буде розширюватися, при цьому в центрі миска проляже доріжка з двох лицьових петель і накидов (вони позначаться у вигляді отворів).
5
Перший ряд деталі - тільки виворітні петлі. Так слід в'язати всі наступні непарні ряди миска. Уважно працюйте над другим рядом: кромочная (знімається непровязанной), 7 лицьових; накид, лицьова і знову накид. Далі слід пара лицьових петель і накид; лицьова і знову накид. Ряд завершується 7 лицьовими і 1 крайової (кромочної) петлями.
6
Продовжуйте розширювати полотно миска, додаючи в кожному парному ряду лицьові петлі. Так, в четвертому ряду: кромочная і 8 лицьових; накид, 2 лицьові і накид; 2 лицьові, накид, 2 лицьові; на завершення - накинута і кромочная петлі.
7
Зробіть в шостому ряду кромочную і пров'яжіть вже 9 лицьових. Після них - накид, 3 лицьові і накид; 2 лицьові, накид і 3 лицьові. Нарешті, накид, 9 лицьових петель і крайова.
8
У восьмому ряду після початкової кромочной слід десяток лицьових. Потім: накид, 4 лицьові і накид; 2 лицьові, накид і 4 лицьові петлі. Зробіть останній накид, 10 лицьових і крайову - формування мису следки закінчено.
9
Виконайте наступний ряд лицьовими петлями. Тепер потрібно прокласти в середині деталі смужку полотна лицьовій гладдю - вона стане частиною дна следки. Прикладіть до основної робочої нитки «носкову добавку» і візьміть в праву руку гачок.
10
Зв'яжіть 16 лицьових, а наступну пару петель пров'яжіть спільно лицьової і переверніть роботу. Зніміть правою спицею нитяну дужку, яка сформувалася при спільному пров'язуванні двох центральних лицьових петель деталі. Робочу нитку слід розташувати перед в'язанням. Далі: 3 виворітні, а подальшу пару петель знову - спільно виворітного.
11
Переверніть полотно наявності; зніміть першу петлю (нитка - за в'язанням). Далі - 3 лицьові, а четверта і п'ята петлі пров'язуються разом лицьовою.
12
Продовжуйте в'язати Следки за зразками кроків №№10-11, поки у вас не вийде готовий носок следки. На спиці залишився невеликий ряд з лицьових петель - перед підошви. Ваше завдання - зв'язати задню частину следки. За допомогою гачка ви будете з'єднувати низ і бічні частини виробу.
13
Пров'яжіть ряд відкритих петель на спиці, потім в виворітного ряду введіть стрижень гачка в сусідню бічну косичку і протягнете робочу нитку. Перенесіть отриману петлю на робочу спицю і пров'яжіть її спільно з першою петлею денця виворітного.
14
Переверніть в'язання наявності і працюйте за зразком кроку №13, тільки тепер пров'яжіть спільно дві петлі лицьової. Продовжуйте працювати над задником вироби, виконуючи петлі згідно візерунку.
15
Коли в'язана деталь підніметься до початку гумки (див крок №3), завершіть полотно такими ж рядами еластичного полотна і закрийте петлі. Нитку ображати і заправте на виворітну сторону роботи. Вам залишилося зв'язати другий Следки за зразком першої.