Як відремонтувати коробку передач ВАЗ.

Другий після двигуна робочий вузол автомобіля завжди повинен працювати ідеально. Коробка передач ВАЗ влаштована досить просто, щоб впоратися з її ремонтом, навіть не маючи спеціальної авторемонтної підготовки.
Вам знадобиться
  • - набір синхронізаторів і прокладок коробки передач;
  • - муфти;
  • - вилки перемикання;
  • - сальники;
  • - трансмісійне масло;
  • - гас або дизельне паливо;
  • - герметик.
Інструкція
1
Заздалегідь визначте приблизну причину неполадок роботи коробки перемикання передач вашого автомобіля. Утруднене перемикання передач може зажадати регулювання і заміни пластмасових деталей в приводі КПП. Мимовільне вимикання передач - заміни синхронізаторів, муфти та вилки перемикання. Гучна робота КПП - доливання масла до контрольних міток покажчика та заміни прокладок.
2
Злийте з коробки перемикання передач масло. Влийте його в відремонтовану КПП або, якщо підійшов термін заміни, візьміть свіже трансмісійне масло.
3
Зніміть і розберіть КПП. Очистіть деталі від бруду і відкладень. Ретельно протріть. Будьте акуратніше з кульками-фіксаторами - їх легко втратити.
4
Перевірте всі деталі. На картері КПП не повинно бути тріщин. Кришки повинні щільно прилягати, щоб зберігалася герметичність.
5
Огляньте сальники. Допустимий знос їх робочої кромки не повинен перевищувати 1 мм. Інакше потрібна заміна.
6
Перевірте шестерні, синхронізатори, муфти, а також зазори між ними. Дефектні деталі заміните.
7
Обстежуйте підшипники. Пальцем притисніть внутрішнє кільце до зовнішнього і штовхніть. Плавне, легке ковзання свідчить про ідеальний стан підшипника.
8
ревізії вилки і штоки. Їх деформація недопустима. Вони повинні вільно переміщатися в отворах.
9
Усунете за допомогою шліфувальних шкурок із зернистістю від 10 до 40 одиниць всі невеликі нерівності - робочі деталі і поверхні КПП не повинні мати пошкоджень. Якщо відновити гладкість неможливо, або є істотний знос і деформація, міняйте деталі на нові.
10
Перед складанням промийте весь механізм гасом або дизельним паливом. Місця, де будуть встановлені прокладки, зачистите і промажте тонким шаром герметика.
11
Зберіть КПП в зворотному порядку. Перед установкою нижньої кришки залийте масло. Закінчите збірку і встановіть КПП на машину.