Куди відлітають повітряні кулі.

Повітряна кулька ... Напевно, один з найпопулярніших поетичних образів. На відміну від яблука Ньютона і всього фізичного, падаючого на землю, повітряна куля спрямовується в небо. Як смілива людська фантазія.
Шарик, банально надутий ротом, стає невагомим. Тільки його оболонка, латекс, робить його трохи важче, і тому ваш рожевий кульку покоїться на дивані, а не зависає посеред комнати.Еслі куля накачати газом легше повітря, наприклад, гелієм, він буде прагнути полетіти вгору. Це устремління в політ, надавало різнокольоровими кульками, надає неповторну красу будь-якого святкового ходу: карнавалу, Першотравневий парад, оспіваної Е. Хемінгуеєм фіесте.В пориві охоплений радості ви відпускаєте сполучну нитку, і кулька полетів. Ось він все дрібніше і дрібніше. Куди ж він, зрештою, дівається? Серйозні вчені кажуть, що піднявшись до висоти, де зовнішній тиск через велику розрідженості повітря порівнюється з внутрішнім, повітряна куля зависає. Але далеко не завжди і не кожна куля досягає цієї жаданої для нього висоти покоя.Чаще куля, піднімаючись вище і вище, поступово роздувається і лопається. Не витримує оболонка, розпирає тиском зсередини. Він лопається з гучним бавовною, що на землі, природно, не почути. Стверджують, що кулі, накачані гелієм, лопнуть з більшою ймовірністю, так як вони піднімаються набагато више.Випущенний в небо повітряну кулю може також в силу своєї недостатньої герметичності поступово луснути і впасти на землю або зачепитися за верхівки дерев за кілька кілометрів від місця старта.Самий відомий пасажир на повітряних кулях - Олімпійський Мішка - за однією з версій приземлився в районі Ленінського проспекту Москви. При цьому, як кажуть очевидці, цей шестиметровий символ здорово налякав відпочиваючих у пивного намету, збивши її. Кажуть, якийсь час символ московської Олімпіади-80 був експонатом ВДНГ. Потім його нібито хотіла купити одна західнонімецька фірма, але угода не відбулася. Подальша доля Олімпійського Ведмедика невідома. Куди відлітають повітряні кулі? ..
Є такий прекрасний, але недовговічний, практично ефемерний предмет - повітряна кулька. За своє недовге існування він здатний обдарувати людей радістю і веселощами, прикрасити собою свято. За чисто символічну плату ви знаходите заряд позитивних емоцій та гарного настрою.
Людина навчилася надувати кульки вже досить давно. Ще в 13 столітті в карельських письменах згадували про предмети, зроблених з тонко вичинених звіриних шкур і наповнених гарячим димом вогню. Знаменитий математик і фізик дев'ятнадцятого століття Фарадей винайшов в процесі своїх дослідів кульки з резіни.Сейчас повітряні кульки виготовляють з латексу і наповнюють їх гелієм. Форма цих виробів сама різна: є і круглі, і овальні, і довгі «ковбаски», сердечком і так далі. Яскраві кольори повітряних іграшок створюють святковий настрій, особливо у детей.Випущенний на волю, кулька відлітає, звичайно ж, не в космос і не радує мешканців інших всесвітів. Він піднімається до тієї висоти, на якій через велику розрідженості повітря його вага стає рівним вазі витісняється середовища. Але й до цих висот долітають далеко не всі повітряні кульки . Піднімаючись вище, іграшка роздувається, тому що зменшується тиск зовні, і лопается.В середньому випущені повітряні кульки досягають висоти близько п'яти кілометрів, потім на нього починають негативно діяти низька температура (приблизно мінус 35-40 градусів за Цельсієм ) і розрідженість атмосфери. Внаслідок цих факторів, несприятливих для подальшого існування кульки, він припиняє прагнути вгору і падає на землю у вигляді шматочків латекса.Шарік з латексу, коли він падає на землю, не завдає шкоди екології. Ці вироби виробляють із соку дерева Гевеї. При цьому рослині теж не заподіюють шкоди, адже збирають сік щадним способом. Латекс - це 100% органічний матеріал, і розкладається він під впливом кисню, бактерій і сонячного света.Радуйтесь барвистості цієї простої, але такий символічною іграшки поки тримаєте в руках мотузку. Відправляйте в небо свої побажання разом з різнокольоровими кульками, бути може, їх хтось почує і посприяє виконанню.