Як вправити вивих. Як самому вправити вивихнути коліно.

Вивих - пошкодження суглоба, в результаті якого поверхні кісток зміщуються. Хоча переломи, розтягнення і удари також супроводжуються болем, відрізнити вивих можна візуально - при цьому суглоб виглядає неприродно. А ось вправляти самостійно - заняття досить ризиковане, треба, як мінімум, знати, як це правильно робиться.
Інструкція
1
При вивиху плеча суглобова головка, найчастіше, виявляється зміщеною вперед або ж в пахвову западину. Рухи в суглобі відсутні. Існує кілька методів вправляння вивиху плечового суглоба. Найчастіше використовуються методи Джанелидзе і Кохера, але другий вважається більш травматичним.
2
Покладіть постраждалого на стіл в бічному положенні так, щоб його голова розташовувалася на окремому столику або тумбочці, а рука вільно звисала вниз в проміжку між ними. Через 10-15 хвилин м'язи плеча розслабляться під дією тяжкості. Зігніть руку постраждалого в ліктьовому суглобі, візьміться за передпліччя і потягніть вниз. Злегка повертайте руку спочатку назовні, а потім всередину. Після того як кістка встала на місце, бажано зафіксувати її гіпсової лангетой.
3
Ліктьовий суглоб руки утворюють суглобові поверхні відразу трьох костей- плечової, ліктьової і променевої. Дві останніх з'єднані між собою, тому «вилітають» вони з суглоба разом. Методи вправляння вивиху ліктя не сильно відрізняються один від іншого. Але, в будь-якому випадку, вам буде потрібно помічник. Обхопіть плече постраждалого так, щоб ваші великі пальці упиралися в ліктьовий відросток і головку променевої кістки. Надавите, щоб змістити їх вперед. Ваш помічник при цьому відтягує передпліччя потерпілого. Після вправлення вивиху зафіксуйте суглоб.
4
Кисть руки складається з великої кількості кісток, суглобів і полусустава, тому і вивихи бувають найрізноманітніші. Відбуваються вони при падінні або при прямому ударі. Щоб вправити вивих кисті вам буде потрібно помічник. Зігніть руку постраждалого в лікті. Візьміться однією рукою за його перший палець, а другий за інші чотири. Потягніть. Великими пальцями рук натискайте на виступаючі частини кисті. Ваш помічник при цьому утримує кінцівку потерпілого за плече.