Як вибрати паркетник.

кросовер або « паркетником » називається міський автомобіль з підвищеною прохідністю. Відмінною рисою машин цього сегменту є збільшений кліренс, блокування диференціала, знижена передача і т.п. А ось повний привід може бути відсутнім. При виборі транспортного засобу слід звертати увагу на деякі ключові моменти.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - журнали на автомобільну тематику;
  • - газета з оголошеннями.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, які марки автомобілів вам найбільше подобається. Потім складіть список вимог до бажаної машині: яка повинна бути коробка передач, об'єм двигуна, вид палива (дизельне або бензин), привід, наявність додаткових опцій та інше. Все це допоможе зробити вибір конкретної моделі серед виробників, раніше відібраних вами.
2
Потім встановіть цінові рамки для кросовера, щоб надалі не відволікатися на перегляд «тупикових» варіантів. Виберіть кілька моделей різних марок і порівняйте їх між собою. По можливості почитайте відгуки про них в інтернеті або спеціалізованих журналах. Відзначте всі плюси і мінуси, спираючись на ваші побажання. Крім цього, врахуйте вартість і доступність запасних частин, можливість технічного обслуговування, самостійного ремонту і т.п.
3
При виборі кросовера слід знати те, що моделі різних автомобільних концернів мають свої слабкі місця. Тому, перш ніж призначати зустріч з продавцем б/у машини, познайомтеся з цими нюансами, щоб при огляді приділити особливу увагу проблемним місцям. Так, наприклад, у популярної моделі Toyota RAV4 це лакофарбове покриття, двигун (якщо періодично не проводилася регулювання клапанів газорозподільного механізму), амортизатори (при неправильній експлуатації починають текти і стукати) і т.д. У Audi Q5 зверніть увагу на панорамний дах (якщо вона є - може скрипіти при русі), перевірте працездатність компресора пневмопідвіски, датчика тиску, коробки передач (DSG або звичайна АКПП) і т.п. У Hyundai Tucson проконтролюйте стабілізатор курсової стійкості (ESP може відключатися при неповному повороті керма), відсутність стукотів задньої підвіски, роботу зчеплення і інше.
4
Не забудьте оглянути кузов на наявність іржі, дефекти лакофарбового покриття (здуття, розбіжність кузовних деталей по тону фарби або цілком перефарбований кузов і т.д.). Загляньте під машину: там не повинно бути ніяких протікань масла, тосола, бензину. Відкрийте капот і огляньте всі передавальні ремені на предмет зносу. Послухайте, як працює двигун. Про його несправності при натисненні на педаль акселератора будуть говорити різні стуки і перепади оборотів. Крім того, перевірте амортизатори, всі світлові прилади, педалі зчеплення і гальма.
Корисна порада
Перед покупкою дізнайтеся вартість ремонтних робіт і запасних частин. Це допоможе вам орієнтуватися у разі виявлення недоліків під час торгу.