Як в'язати рукавиці гачком.

В'язання рукавиць гачком має багато плюсів. По-перше, такі рукавиці добре сидять на руці і чітко повторюють форму долоні і великого пальця. По-друге, рукавиці, в'язані гачком , набагато тепліше інших рукавиць або рукавичок, і ваші руки точно не замерзнуть. По-третє, рукавиці гачком можна приміряти під час в'язання. По-четверте, вони дуже цікаво виглядають. Ну і по-п'яте, їх дуже весело в'язати!
Вам знадобиться
  • Подходящая пряжа, гачок для в'язання.
Інструкція
1
Тильна сторона долоні. Почніть в'язання рукавиць з тильного боку кисті. Для цього потрібно набрати ланцюжок повітряних петель, довжина якої повинна бути дорівнює відстані від основи кисті до кінця мізинця. У мене ця довжина дорівнює 35 повітряних петель (вп). 3 вп підйому, далі пров'яжіть ряд стовпчиків з накидом, але при цьому залиште непровязанную останню повітряну петлю. В неї ми вив'язувати 8 стсн (стовпчиків з накидом), утворюючи як би «поворот» до сторони ланцюжка. Після цього, ми повертаємо нашу роботу, 3 вп, і продовжимо в'язати з «поворотом». Потрібно зауважити, що стсн кращого всього підбирати самим, т.к. їх число залежить від товщини нитки.
2
В'язання рядів потрібно продовжувати до того, як ширина нашої майбутньої рукавиці не дорівнюватиме ширині долоні без великого пальця. Це приблизно 5-6 рядів.
3
Внутрішня сторона кисті. Почніть в'язання внутрішньої сторони кисті так само, як і починали в'язати тильну сторону долоні. Пров'яжіть ряд і отметте місце, де розташований великий палець. Для цього ми докладемо кисть до першої пов'язаної деталі, і відзначимо, де починається палець, і порахуємо число стовпчиків з накидом від прямої частини виробу до цієї точки. У мене це кількість дорівнює 17 стсн. Отже, пров'язуємо 17 стовпчиків з накидом, далі 1 повітряна петля, 1 з'єднувальний стовпчик в наступну петлю, далі 1 вп, потім стовпчик з накидом в наступну петлю. І таким чином ми продовжуємо в'язання. Виходить западина. Через це в в'язанні буде розрив. Спочатку зв'яжемо одну частину, потім іншу. А потім верхні краї цього розриву потрібно зв'язати з'єднувальним стовпчиком.
4
Палець. Далі потрібно з'єднати отримані дві деталі. Це можна зробити двома способами: або зшити, або зв'язати гачком . Найкраще зшити швом «через край», бо гачок трохи стягує края.Затем для пальця вив'язувати стовпчики без накиду по краю розрізу. Щоб палець був зручним, ми, починаючи з третього ряду, почнемо зменшувати ряд, для цього будемо провязивать разом два стовпчики. Потрібно робити постійну примірку рукавиці, щоб перевіряти зручність пальця. До середини в'язання пальця можна вже не збавляти ряд. А закривати палець почнемо десь з середини нігтя.
5
В'язати рукавиці гачком легко і просто. Головна перевага цього заняття в тому, що рукавиці в'яжуться досить швидко, всього за кілька вечорів. Якщо ви не маєте досвіду в цій галузі, то в'язання рукавиць для Вас буде відмінним вправою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Juihy7LavgE
Зверніть увагу
Рукавиці у нас зв'язані по колу на 5-ти спицях. Для в'язання рукавиць нам буде потрібно, пряжа на Ваш смак. У цих рукавицях у мене пряжа за складом 50% шерсть, 50% акрил. Це залишки пряжі від нашого костюмчика сердечками. Прикрашаємо рукавиці | В'язання гачком, схеми в'язання, безкоштовне в'язання гачком пише
Корисна порада
Ви коли-небудь носили рукавиці, зв'язані гачком? Ні? Тоді послухайте, чим, на думку, вони краще рукавиць на спицях. По-перше - і в головних - рукавиці гачком набагато краще сидять на руці. По-третє, рукавиці гачком можна постійно приміряти при в'язанні. По-четверте, вони дуже симпатично виглядають. І по-п'яте, їх набагато веселіше в'язати!
  •  Малюнок в'язки: рельєфні лицьові і виворітні стовпчики з накидом. Рукавицю в'яжуть від кінців пальців. Для початку роботи зв'яжіть ланцюжок з 4 повітряних петель і зімкніть в коло напівстопчиком. 1 ряд. 2 повітряні петлі для підйому ряду, 11 стовпчиків з накидом в коло. Ряд не змикає і далі в'яжіть по спіралі.
  •  2 ряд.Над повітряними петлями для підйому 1 ряду провязать 2 виворітних рельєфних стовпчики з накидом, над наступними двома стовпчиками провязать 2 лицьових рельєфних стовпчики з накидом. Над следущую 4 стовпчиками провязать 6 виворітних лицьових рельєфних стовпчиків з накидом. 2 лицьових рельєфних стовпчика над 2 стовпчиками попереднього ряду. 4 виворітних рельєфних стовпчика над 3 стовпчиками попереднього ряда.С 3 по 7 ряд.Над лицьовими стовпчиками в'язати лицьові рельєфні стовпчики з накидом, над виворітними - виворітні. Додавати по 1 стовпчику в 4 місцях: на виворітних стовпчиках, розташованих поряд з лицьовими. В 7 ряду повинна бути по 16 виворітних стовпчиків з накидом в кожній з двох частин, відокремлених одна від одної рельєфними смужками з 2 лицьових стовпчиків з накидом.
  •  Наступні 12 рядів в'яжуться без надбавок. У 13 ряду відступите від рельєфною смужки на 2 петлі, виконайте проріз великого пальця. Пропустіть 6 петель попереднього ряду, зв'язавши над ними 6 повітряних петель.
  •  У наступному ряду пров'яжіть 6 стовпчиків з накидом під ланцюжок з 6 повітряних петель, а потім пров'яжіть в цьому місці виворітні рельєфні стовпчики з накидом. Пров'яжіть ще 5 рядів до зап'ястя.
  •  Зв'яжіть гумку 1на1 з особових і виворітних рельєфних стовпчиків з накидом - 10 рядів.
  •  Оформіть проріз великого пальця - обв'яжіть стовпчиками без накиду, потім стовпчиками без накиду по спіралі. Дов'язати майже до кінця, треба збавити петлі, пров'язуючи по 2 стовпчики без накиду разом. Обрежте нитку, залишивши невеликий кінець. Стягніть його і закріпіть на виворітній стороні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bI6ixZYUsLY