Як обчислити об'єм в літрах. перевести бар кг/м.

Будь ємність з рідиною, наприклад, банку або пляшка з водою, має певний обсяг який вимірюється в літрах . Однак бувають випадки, коли відомий об'єм в кубічних метрах. У такому випадку потрібно вміти переводити метри в літри.
Інструкція
1
Існує кілька способів обчислення обсягу в літрах . Якщо ви стикаєтеся з рідиною, яка упакована в пляшці, то там завжди цей обсяг вказаний в літрах . Однак є тари, на яких обсяг вказано в кубічних метрах. З початкової школи відомо, що в 1 м ^ 3 = 1000 л. Відповідно, якщо вам потрібно знайти об'єм якої-небудь ємності в літрах , ви повинні помножити задане значення в кубічних метрах на 1/1000: a (л) = b (м ^ 3) * 0,001.Такім чином , ви зможете обчислити об'єм в літрах при заданому обсязі, вимірюваному в м ^ 3. Це простий переклад з однієї одиниці вимірювання СІ в іншу. Однак якщо вам обсяг ще невідомий, потрібно буде спочатку знайти його в метрах, а потім вже перевести в літри.
2
Припустимо, вам відома тільки маса рідини, що знаходиться в тарі. За допомогою нескладної формули, яка відома з шкільного курсу фізики, можна знайти об'єм. Сама формула виглядає так: p = m/V, де m - маса рідини, p - щільність жідкості.Плотность рідини ви можете знайти, виходячи з табличних даних. У всіх підручниках фізики дано щільності рідин, в тому числі води, масла, гасу, ртуті та т.д.Соответственно, обсяг дорівнює: V = m/p (м ^ 3) .Далі, також за схемою, V (л) = V (м ^ 3) * 0,001.
3
Якщо вам не відомі ні обсяг, ні маса тари, але вона є чіткою стереометричних фігурою, наприклад, циліндром, обсяг можна знайти в два етапи: спочатку треба провести експериментальні вимірювання, а потім - алгебраїчні обчислення. Для цього вам потрібно виміряти радіус основи циліндричної тари та її висоту. Обсяг такої тари буде дорівнює: V =? R ^ 2 * H, де R - радіус основи тари, H - висота (м ^ 3) .Аналогічні, V (л) = V (м ^ 3) * 0,001.