Як навчити дитину розраховувати час.

Дитинство - безтурботне і золоте час . Час, за який дитині належить багато чого дізнатися, освоїти і багато чому навчитися. До школи дитина повинна навчитися читати, рахувати, малювати, самостійно одягатися і роздягатися, бути зібраним і організованим. Завдання близьких полягає в тому, щоб допомогти дитині навчитися правильно розраховувати свій час .
Інструкція
1
Перш за все, потрібно пояснити дитині, чому самоорганізація так необхідна, щоб у нього не склалося враження, що це чергова примха батьків і не виникло відторгнення «непотрібної науки». Скажіть, що це допоможе йому не спізнюватися в садок або школу, більше часу присвячувати зустрічам з друзями або перегляду цікавих передач, фільмів та ігор.
2
Не чекайте миттєвого результату. Це процес довгий. Усвідомлення «потрібності» приходить не відразу. І, часом, на розмови і пояснення йдуть тижні і місяці. Постарайтеся почати виховну роботу з дитиною якомога раніше. Пам'ятайте, що маленька дитина вбирає все як губка.
3
Основи організації закладає режим. З дитинства діти прокидаються, їдять, грають і лягають спати в один і той же час . Не варто порушувати дитині такий уклад життя, а якщо це й сталося, то потрібно відновити правильний розпорядок дня.
4
Коли малюк звикне, можете вводити в розклад нові функції: обов'язкові заняття, зарядка і т.д. На кожен вид діяльності відводите певний проміжок часу. Наприклад, зарядка 15 хвилин, заняття - година, на сніданок, обід або вечерю відводите не більше 20 хвилин. Враховуйте індивідуальні особливості. Те, що одна дитина зробить за 5 хвилин, другий виконуватиме набагато довше.
5
Допомагає в організації часу наочний посібник - яскраве і барвисте розклад. В нього по годинах ви повинні вносити список того, що повинен зробити дитина за добу. Розпорядок дня повинен висіти на видному місці і кожен пункт щодня має відзначатися: зроблено-не зроблено, або вклався-не вклався у відведений проміжок часу.
6
Щоб у дитини був стимул дотримуватися таких правил, придумайте систему заохочень. Якщо не допомагає розклад, складайте план завдань з вечора. І стежте за його дотриманням. Нагадуйте малюкові про справи, т.к. він може загратися і елементарно забути. Не перевантажуйте його, дитина повинна більше відпочивати і гуляти. Не карайте дітей, якщо у них не виходить під час зібрати іграшки або швидко поїсти. Можна злегка пожурити, але не лаяти - так ви тільки відіб'є бажання виконувати навіть те, що у нього добре виходить.