Як побудувати на дачі басейн.

Басейн на присадибній ділянці може бути використаний не тільки для купання, але і як джерело поливу. Щоб його будівництво не було в збиток дачнику, необхідно пам'ятати про головні правила, що застосовуються до зведення басейну.
Вам знадобиться
  • - цемент
  • - пісок
  • - гідроізоляційні матеріали
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами басейну, його глибиною, формами і призначенням. Відкритий басейн може мати прямокутну, круглу або нестандартну складну форму. Заздалегідь виберіть варіант дна: басейн з постійною, змінною глибиною (коли дно знижується) або з уступами (коли одна частина басейну глибока, а інша дрібна).
2
Вибираючи глибину для басейну врахуйте, що при розкиді від 1,2 м до 1,8 м найбільш оптимальною вважається глибина в 1,5 м. Плануючи розмір водойми, врахуйте кількість тих, що купаються в ньому одночасно людей. Якщо у вас велика сім'я і часто бувають гості, подбайте про те, щоб чаша була якомога більш просторою. Для любителів довгих запливів басейн будь-яких розмірів буде здаватися маленьким, тому добре буде постачити його системою протитоку, яка дозволить долати великі дистанції, залишаючи плавця на одному місці.
3
Оберіть місце розташування басейну на дачній ділянці. Потім вивчите геофизику цієї площі. Найкращим підставою для чаші водойми є гравелисті, піщані, скельні, глинисті і суглинні грунти. Мулиста або торф'яна грунт для заснування басейну не підійдуть, оскільки, деформуючись під навантаженням, викличуть розтріскування чаші.
4
Щоб у зимовий період грунтові води не видавили чашу із землі, на грунті, який добре пропускає воду, зробіть надійний дренаж.
5
Останнім часом найбільш популярними стали бетонні басейни, для облицювання яких використовують керамічну плитку, що має низький коефіцієнт поглинання води, мозаїку зі скла або пластикову плівку, що не потребує гідроізоляції обсягу.
6
Для споруди чаші залізобетонного басейну виройте котлован необхідного розміру і усипьте його дно шаром піску. Потім виконайте захисну цементно-піщану стяжку і влаштуйте зовнішню гідроізоляцію.
7
Побудуйте опалубку і залийте бетон. Товщина стін і дна не повинна бути менше 0, 25 м. У висновку виконайте вирівнюючу цементно-піщану стяжку і внутрішню гідроізоляцію, покривши поверхню чаші полімерно-цементним еластичним складом. Створений з його допомогою ефект «гумового мішка» зробить чашу басейну водонепроникною.
8
Спочатку передбачені отвори для елементів закладки (форсунки, донні сливи і т.д.) перед заливкою бетоном обмотайте водовідштовхувальними шнурами. Якщо заставні елементи будуть встановлюватися після виготовлення чаші, вставте у відведені для цього місця спеціальні пробки.