Як мазати лижі з насічкою.

Залежно від того, яким стилем ви ходите на лижах, як швидко катаєтеся, віддаєте перевагу прості прогулянки лісом, швидкісні спуски з трас або ж це зовсім біг з лижних доріжках, вибирається і тип лиж, і їх змазка. Лижі з насічками вважаються самими повільними і призначені для прогулянок.
Вам знадобиться
  • - парафін;
  • - щітка
Інструкція
1
Підготуйте лижі, парафін і спеціальну щітку або просту паличку, якою будуть натиратися лижі. При цьому парафін бажано купувати в балончику. Купити його можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо використовуєте брикетованими мастило, то попередньо потримайте її при кімнатній температурі, речовина повинна бути м'яким.
2
Візьміть лижі і покладіть їх перед собою, попередньо перевернувши їх зворотною стороною до себе. Пам'ятайте, в момент натирання лиж волога ні в якому разі не повинна потрапляти на них. Ковзна поверхня має бути повністю сухий.
3
поступальний рух почніть наносити парафін зверху вниз по одній лижі, натираючи тонким шаром всю ковзну поверхню. Робіть це рівномірно, щоб абсолютно кожна ділянка була оброблений.
4
Пам'ятайте - важливо враховувати насічки лиж, які знаходяться в центрі, адже саме вони сприяють плавному ходу і не дають лижнику розвинути швидкість. Не старайтесь заповнити виїмку мастилом, ваша ціль не поглиблення, а його краї. Деякі майстри радять вирізати шматок парафіну за формою насічки, і їм обробити поверхню, таким чином ви не залишите надлишки мастила всередині, але обробите лижу якісно. Якщо використовуєте аерозоль, то ніяких додаткових дій робити не потрібно. Просто тримайте балон на відстані 15-20 см, і мастило ляже рівно.
5
Приберіть зайвий шар парафіну за допомогою палички такими ж рухами, як і наносили. При цьому уважно стежте за блиском, він не повинен зникнути. Будьте уважні, поверхню можна легко подряпати.
6
Обработанную лижу відкладіть і беріться за другу.
7
Візьміть м'яку неворсистою ганчірочку невеликого розміру і протріть лижі насухо, через хвилин 10-15 після їх обробки. За цей час парафін повинен отримати потрібне зчеплення з поверхнею. Якщо ви помітили, що після тканини на лижі залишаються смуги або подряпини, то процедуру доведеться повторити заново, але вже з новим мастилом, найімовірніше, вам дістався неякісний парафін.