Як визначити, коли буде Великдень.

Великдень в християнстві, або Воскресіння Христове, є великим днем, головним християнським святом богослужбового року, встановленим на честь воскресіння Ісуса Христа. Великдень вважається перехідним святом, і її дата в кожен конкретний рік обчислюється за допомогою місячно-сонячного календаря. Для визначення дати Пасхи необхідно зробити наступні дії.
Інструкція
1
Великдень святкується після весняного рівнодення, яке настає 20 або 21 березня, під час переходу сонця з південної півкулі в північну півкулю. Візьміть місячний календар і відзначте в ньому зазначені дати.
2
Як правило, Великдень відзначають в першу неділю після повного місяця, що настає після дня весняного рівнодення. Подивіться в місячному календарі, коли найближче повний місяць після 20-21 березня. Цього року це 6 квітня.
3
Перше воскресіння після весняного повного місяця випадає на 8 квітня - в цей день у цьому році святкується католицька Великдень . Згідно з правилами православ'я Воскресіння Христове припадає на воскресіння після католицької Пасхи. Відзначте в календарі неділю, наступне після 8 квітня - це і буде день Пасхи, яке відзначають в християнстві.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що від строків Пасхи залежать терміни інших православних свят, дати яких змінюються щорічно. Вхід Господній в Єрусалим, так зване вербну неділю - прийнято відзначати за тиждень до Пасхи. Вознесіння Христа припадає на сороковий день після Великодня, а Трійця - на п'ятдесятий день. День Святого Духа вважається наступний день після Трійці. Майже всі великодні традиції виникли в богослужінні. Навіть великодні народні гуляння безпосередньо пов'язані з розговіння після завершення Великого посту - часу стриманості, коли свята переносилися на святкування Великодня. Основними символами Великодня є все, що виражає оновлення (великодні струмки), життя (великодні паски, яйця), світло (пасхальний вогонь).
Корисна порада
На Великдень прийнято фарбувати яйця різними фарбами. Красиві виходять яйця, пофарбовані в цяточку. Для цього потрібно мокре яйце, обваляти в сухому рисі, після чого щільно загорнути в марлю або в панчоху, кінці туго зав'язати, а далі варити в барвному розчині потрібного вам кольору. Щоб отримати малюнок з мармуровим ефектом, слід варити яйця в розчині цибулиння.
Великдень завжди відзначається в неділю. Вона знаменує закінчення самого суворого і довгого посту. До цього дня воскресіння Христа готуються весь тиждень: фарбують варені яйця, роблять паски і освячують їх у церкві. Щороку дата свята змінюється. Визначити, коли буде Великдень , можна за спеціальною формулою.
Інструкція
1
Незважаючи на те, що дата Великодня з року в рік змінюється, є певний період, за рамки якого вона виходити не може. Це проміжок між 22 березня і 25 квітня згідно старим стилем і між 4 квітня та 8 травня - новому. Цей святий для християн день слід відразу за закінченням Великого посту і припадає на перше чи друге неділю після пасхального повного місяця.
2
Визначити, коли буде Великдень , можна за спеціальними таблицями, званим пасхалії. Їх складають священнослужителі на кілька років вперед. Однак розрахувати цей день можна і самостійно. Треба лише чітко слідувати наведеним алгоритмом і бути уважним. Розглянемо порядок розрахунку для конкретного року, наприклад 2012.
3
Є формула, яка включає в себе дві невідомі величини. Вони обчислюються шляхом арифметичного ділення, причому значення мають не результати цих дій, а отримані залишки. При відсутності залишку він приймається рівним нулю.
4
Запишіть основну формулу: p = 4 + x + y, де р - дата Пасхи, яка може бути як квітневим, так і травневим днем. Це залежить від результату порівняння з числом 30. Якщо р вийде менше 30, то свято буде в квітні, якщо більше - в травні, при цьому з р потрібно відняти 30.
5
Знайдіть невідоме число х, проробивши ряд послідовних обчислень. Розділіть число року на 19, запам'ятайте вийшов залишок. Потім помножте його на 19 і додайте 15, розділіть підсумок на 30, х дорівнює залишку від цієї операції: 2012/19 = 105, залишок = 17; 17 • 19 = 323 + 15 = 338; 338/30 = 11, залишок = 8 ? x = 8.
6
Розрахуйте число у за наступною формулою: у = залишок (2 • A + 4 • B + 6 • x + 6)/7. Величина А дорівнює залишку від ділення числа 2012 на 4, В - залишок ділення на 7, а х вам вже відомо. Отже: 2012/4 = 503 + 0? А = 0; 2012/7 = 287 + 3/7? В = 3; 2 • 0 + 4 • 3 + 6 • 8 + 6 = 66; 66/17 = 9 + 3/7? у = 3.
7
Підставте х і у в основну формулу: 4 + 8 + 3 = 15. Число 15 менше 30, отже, Великдень в 2012 році припадає на 15 квітня.