Чим розфарбувати яйця до Великодня. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Традиція фарбувати яйця до Великодня сягає корінням у часи раннього християнства. Символ безсмертя й воскресіння Христа, пасхальне фарбоване яйце, спочатку було виключно червоного кольору, але з часом його стали фарбувати в десяток різних відтінків. Ви можете використовувати покупні барвники та наклейки, а можете застосувати екологічно чисті способи, якими користувалася ще ваша бабуся.
Вам знадобиться
  • курячі яйця;
  • оцет;
  • рослинне масло;
  • соки і відвари з овочів і фруктів
  • спеції;
  • старі нейлонові колготки;
  • листя
  • трава
  • рис
  • гречана крупа.
Інструкція
1
Найвідоміший натуральний барвник для яєць - цибулиння. У багатьох сім'ях її починають бережно відкладати задовго до Пасхи, щоб зібрати необхідну для фарбування кількість. Менш запасливі чистять кілограми цибулі і потім тиждень або два сім'я харчується цибулевим супом та пирогами. Відомо, що лушпиння від звичайного лука, залежно від концентрації відвару, може додати шкаралупі ніжно-жовтий або червонувато-коричневий відтінок. Фіолетовий лук поділиться же с яйця ми своїм ліловим відтінком.
2
Але забарвити шкаралупу здатний не тільки цибулю, а й усім відомі барвники, одержувані з спецій, овочевих і фруктових соків. Так бордовий, червоний або рожевий колір надає шкаралупі буряк і вишневий сік, в жовтий забарвлює куркума і кмин, зеленим відтінком ділиться шпинат і капуста, синім - чорниця, коричневим - чай.
3
Щоб забарвити яйця за допомогою натуральних барвників, додайте 1 стакан (якщо це сік або лушпиння) або 1 ложку (якщо це спеції) до 4 склянках води і 2 столових ложок оцту. Оцет необхідний для того, щоб трохи розпушити яєчну шкаралупу і змусити її краще вбирати барвник. Кип'ятіть суміш на повільному вогні близько 20 хвилин, а потім кладіть в неї яйця і варіть їх до готовності. Діставайте забарвлені яйця ложкою і викладайте на паперовий рушник для просушування. Щоб яйце стало яскравим і глянсовим, протирайте його ганчіркою, змоченою в рослинному маслі.
4
Дивовижної краси ефектів можна досягти, якщо обертати перед фарбуванням яйця в шматочки, відрізані від жіночих нейлонових колготок і притискати цієї імпровізованої сіткою до шкаралупи листя дерев і рослин (можна кімнатних), траву, рисову або гречану крупу. Залишаючи на яйця х білі відбитки, не порушені фарбою, вся ця мішура перетворює звичайне яйце на витвір мистецтва.
5
Раніше фарбували яйця , використовуючи линяючі нитки або шматочки тканини, але спосіб цей відрізняється від використання сучасних хімічних барвників тільки тим, що останні створені з урахуванням того, що вони будуть вживатися на харчових продуктах, чого не скажеш про фарбу, якою фарбували тканини і нитки.