Як надати допомогу при шоці.

Шок - це стан, що загрожує життю, викликане загальною реакцією всього організму на надсильні травмуючі фактори фізичного або психічного характеру. У хворого спостерігається сильна блідість шкіри, холодний липкий піт, слабкий або сильний пульс, переляк, ажитація або повний ступор, втрата свідомості. Без сторонньої допомоги шок може закінчитися летальним результатом.
Вам знадобиться
  • - медична аптечка.
Інструкція
1
Надсильні травмуючі фактори призводять до пригнічення системи дихання, нервової системи, кровообігу, ендокринної системи. Це становить серйозну небезпеку для життя і здоров'я потерпілого. Головний мозок перестає забезпечуватися кров'ю, що може призвести до миттєвого інсульту.
2
Шок розрізняють на травматичний, викликаний великими травмами, кардіогенний, що виникає при інфаркті або у вигляді ускладнень після інфаркту, анафілактичний - після прийому ліків, нестерпних організмом.
3
Перша допомога залежить від різновиду шокової реакції. Якщо у потерпілого обширні переломи, забезпечте йому повний спокій, укладіть на бік з низьким узголів'ям. При кровотечі накладіть джгут, негайно викличте невідкладну допомога або максимально швидко доставте постраждалого до лікарні самостійно.
4
Якщо шок викликаний пораненням, не намагайтеся самостійно витягувати гострі предмети, не вправляється випали органи, змочіть стерильну тканину, прикрийте рани, щоб не потрапила інфекція.
5
При кардіогенному шоці покладіть потерпілому під язик таблетку нітрогліцерину, дайте собача кропива, корвалол або валосердін.
6
Стан шоку викликає сильну спрагу. Не давайте потерпілому багато пити, змочуйте рот, даючи невеликі глотки води. У холодну пору року тепло вкрийте хворого, при цьому звільніть шию від краватки, розстібніть гудзики, блискавки, щоб забезпечити вільне дихання.
7
Переломи або вивихи зафіксуйте на шинах, щоб попередити біль при найменшому русі. Якщо є лід, прикладіть його до травмованим місцях. Припустимо дати хворому ненаркотичні анальгетики: аспірин, анальгін, кеторолак, будь нестероїдні протизапальні засоби.
8
Не забувайте, що найменше зволікання з надання медичної допомоги може коштувати хворому життя, тому незалежно від причини, що викликала шок, негайно викликайте фахівців.