Як оголосити себе банкрутом.

Якщо у вашої фірми склалася надто важка фінансова ситуація, і ви не можете виконувати зобов'язання перед кредиторами, ви вправі оголосити юридична особа банкрутом . Однак при цьому важливо дотримуватися встановленої законом процедуру.
Вам знадобиться
  • - установчі документи;
  • - перелік фінансових активів організації;
  • - звіт призначеного керівника.
Інструкція
1
Уточніть, чи може бути визнана ваша організація банкрутом за російським законодавством. Для цього організація або індивідуальний підприємець повинні не виконувати свої зобов'язання перед кредиторами більше півроку. Також у ряді випадків банкрутство може бути застосоване до організацій, значно скоротили свій капітал внаслідок яких-небудь причин.
2
Для початку юридичної процедури зверніться до арбітражного або районний суд. Це може зробити як власник організації, так і кредитори, які не отримують платежі вчасно. Для цього потрібно написати заяву на бланку або за формою, яку надасть вам секретар суду.
3
Після порушення справи отримаєте повістку з датою і часом засідання. Якщо у вас не буде поважної причини, ви зобов'язані будете з'явитися в суд. На першому засіданні буде розглянуто суть справи і визначено, чи дійсно у підприємства є фінансові труднощі. Для цього суддя призначить спеціального керуючого, який керуватиме процедурою банкрутства. Він почне розслідування із залученням документації для з'ясування причин доведення організації до подібної ситуації. Звіт він надасть спеціальної комісії, що складається з аудиторів.
4
Якщо керуючий визнає, що фінансове становище організації вже не виправити, допоможіть йому скласти перелік усіх активів організації. До них буде віднесено не тільки рухоме і нерухоме майно на балансі підприємства, але і грошові кошти на його рахунках.
5
Отримайте судову постанову про проведення процедури банкрутства. У ході суду постарайтеся домовитися з кредиторами таким чином, щоб за допомогою майна підприємства виявилися покриті всі його борги. Якщо це не вдасться, то порядок подальших виплат і розмір відповідальності засновників визначить суд.
З 1 березня 1993 року набрав чинності Закон РФ про неспроможність підприємства, тобто банкрутство . Про неспроможність підприємства може бути оголошено арбітражним судом після добровільної заяви про цей факт боржника і добровільної ліквідації підприємства. Законом передбачено визначати неспроможність підприємства при неможливості виконати вимоги кредиторів протягом трьох місяців і перевищення боргів над активами підприємства.
Інструкція
1
В арбітражний суд для визнання вашого підприємства банкрутом необхідно подавати керівнику підприємства, коли неплатоспроможність викликана не тимчасовими труднощами при управлінні підприємством і фінансово-економічної неплатоспроможністю підприємства, а наявністю боргів перевищують финансовою вартість активів підприємства.
2
Також коли підприємство не в змозі оплатити жоден зі своїх боргів, у тому числі здійснити оплату за теплову та електричну енергію і розрахуватися по заборгованості заробітної плати зі своїми працівниками.
3
Арбітражний суд посилає аудиторську перевірку на підприємство. Вимагає бухгалтерський баланс, статут, список всіх кредиторів з розшифровкою кредиторської та дебіторської заборгованості.
4
Якщо в ході перевірки та розслідування з'ясовується що підприємство в змозі платити за своїми боргами і рахунках і фінансові труднощі носять тимчасовий характер, то підприємство не можуть оголосити банкрутом.
5
При з'ясуванні в ході перевірки та розслідування що активи підприємства менше ніж заборгованість по боргах і кредитах - підприємство оголошують банкрутом. Все майно і активи підприємства описуються і продаються.
6
Виручені кошти від продажу майна і активів підприємства йде на виплату заробітної плати робітникам, розрахунками по боргах і кредитах, а також на оплату роботи арбітражного суду і проведеної аудиторської та фінансової перевірки платоспроможності підприємства.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rubcJizMTa0