Як бути терпимими.

Терпимість до чужих поглядів, вчинків, способу життя - якість, яка не дається від народження. Якщо воно не закладено сімейним вихованням з раннього дитинства, вам, та й оточуючим вас людям, доведеться нелегко. Тим не менш, терпимість можна розвинути самостійно, для цього потрібні високий рівень самоконтролю і вміння знаходити гармонію у власній душі.
Інструкція
1
Важливо з'ясувати причини власної нетерпимості. У прагненні критикувати і засуджувати людьми часто рухає уявлення про власний образ думок і дій як про єдино правильному і можливе. Деякі «завищують планку» і відмовляються приймати все, що не відповідає їх високим стандартам. Почуття власної переваги також заважає приймати інших такими, які вони є. Спробуйте розібратися в собі і зрозуміти, що саме заважає вам змиритися з існуванням поглядів, відмінних від ваших.
2
Придивіться до оточуючих людей, спробуйте розібратися в мотивах їх вчинків. Можливо, вони стануть зрозумілішими і ближче вам після того, як ви приміряєте життєву ситуацію кожної людини на себе. Вміння співпереживати і співчувати допоможе вам у цьому. Будьте поблажливіше до інших - навряд чи чужі слова і справи роблять серйозний вплив на ваше життя, і тому не має сенсу витрачати на них емоційні ресурси. Не завжди навіть найнеприємніші вчинки мають на меті неодмінно вам нашкодити, і багато до чого можна ставитися з певною часткою гумору.
3
Головні складові терпимості - вміння приймати і прощати, стриманість, гнучкість поведінки. Ставтеся доброжелательнее до оточуючих, пошукайте що-небудь хороше в тих, хто викликає у вас роздратування і неприйняття. Пам'ятайте про те, як легко образити або відштовхнути назавжди одним тільки словом, навіть тоді, коли про це забувають інші. Вчіться стримувати власні емоційні реакції, висловлювати свою думку максимально коректно.
4
Прийміть як даність те, що світ набагато складніше і ширше, ніж вам здається, і кожен має право на власну думку. Це не зобов'язує вас підтримувати чужу точку зору навіть з ввічливості, але поважати її - обов'язок будь-якого цивілізованої людини. Сприймайте інших людей передусім як рівних собі, що мають ті ж права, що й ви.
Стосунки в сім'ї не завжди складаються ідеально. Часом членам одного осередку суспільства не вистачає звичайного терпіння, через що в будинку гримлять скандали, а спілкування стає в тягар. У цьому випадку двоє повинні вчитися бути терпимими друг до друг у. За обопільного бажання зробити це цілком можливо.
Інструкція
1
Поважайте друг друг а. Перше і найголовніше правило в сім'ї - повага до кожного її члена. Не прагніть довести свою першість, адже в підсумку ви все одно опинитеся рівні.
2
Стримуйте емоції. Це допоможе уникнути безлічі неприємностей. Варто всього лише промовчати у відповідь на кілке зауваження або не довести до спору невелике непорозуміння, і у вашій родині будуть панувати мир і спокій.
3
Прощайте дрібні недоліки, які є у всіх, і навіть ви не виняток. Якщо вас нервує, що ваш чоловік або мама кладуть використаний чайний пакетик на стіл, не варто щодня влаштовувати через це скандали. Розставте на столах гарні, спеціально для цього призначені мініатюрні блюдечка, і всі з задоволенням будуть складати пакетики на них, не боячись вашої кари. Будь-яку проблему можна вирішити просто і мирно, якщо подивитися на неї з боку.
4
Дозвольте дітям трохи пустощів. Часом батькам не вистачає терпимості по відношенню до їх власним чадам. Постарайтеся не контролювати кожен їх крок, дайте пустувати і повеселитися без негативних наслідків. Адже, наприклад, фарбу з обличчя і рук завжди можна змити, а постійні крики батьків у дитинстві дитина навряд чи забуде. Якщо він і не озлобиться, то цілком може обзавестися комплексами, які сильно ускладнять його подальше життя.
5
Чи не відгороджуватися від старшого покоління. Це ще одна проблема великих сімей. І справлятися з нею потрібно будь-якими способами, щоб потім не картати себе за неправильну поведінку. Намагайтеся частіше відвідувати старих, телефонуйте їм пару раз на тиждень, терпляче вислухайте їхні поради і повчання.
6
Позбувайтеся від негативних емоцій. Для того щоб не вивалювати їх на свою сім'ю, придумайте зручний для вас спосіб боротьби з негативом. У цьому плані відмінно спрацьовує спорт. Звільнення фізичних затискачів веде до очищення розуму, тому не шкодуйте пари годин на тиждень на плавання, біг, йогу або боротьбу.
Корисна порада
Істина "Ставтеся до людей так, як ви хотіли б, щоб ставилися до вас" актуальна і сьогодні. Це найпростіший і найнадійніший спосіб ладити з оточуючими.