Як вести облік матеріалів.

У процесі здійснення фінансово-господарської діяльності деякі керівники підприємств набувають матеріали. Таким чином, утворюються запаси матеріальних цінностей, які потрібно враховувати в бухгалтерському обліку .
Інструкція
1
У першу чергу призначте особу, яка буде відповідальною за зберігання, облік і рух матеріалів. Цим співробітником може бути комірник, завідувач цехом або складом. Обов'язково вибудуєте ланцюжок передачі документів до бухгалтерії. Надходження цінностей повинно бути оформлено і документально, наприклад, за допомогою товарної накладної, рахунок-фактури, прибуткового ордера і ін.
2
При надходженні матеріалу надайте йому номенклатурний номер, який буде складатися виходячи з марки, сорту, найменування. Порядок визначення коду пропишіть і затвердите в обліковій політиці організації.
3
Також вам необхідно завести картку обліку матеріальних цінностей. Пам'ятайте, що на кожен матеріал заводиться окремий документ. Номенклатурний номер вкажіть у спеціальному реєстрі. Тут же впишіть інформацію про дату надходження, вартості, одиницях виміру. Вкажіть дані супровідного документа.
4
У бухгалтерському обліку зробіть проводки: Д10 К60 - відображено надходження матеріалів на склад від постачальника; Д19 К60 - відображено вхідний ПДВ за отриманими матеріальними цінностями; Д68 К19 - прийнята до відшкодування сума ПДВ; Д60 К51 - оплачені матеріальні цінності.
5
В кінці місяця обов'язково звіряйте дані складського і бухгалтерського обліку, тобто проводите інвентаризацію матеріальних цінностей.
6
Відпускаючи матеріали на склад, оформляйте або лімітно-забірну карту (ТМФ №М-8), або товарну накладну (ТМФ №М-11), або накладну (форма ТМФ). У бухгалтерському обліку зробіть такий запис: Д20, 23, 25 або 26 К10 - відпущені матеріальні цінності у виробництво.
7
При вибутті матеріалів складіть небудь акт списання, або спишіть матеріальні цінності бухгалтерською довідкою. В обліку складіть наступні кореспонденції рахунків: Д94 К10 - списана балансова вартість матеріалів; Д20, 23, 25 або 26 К94 - списана недостача цінностей у межах природного убутку; Д73 К94 - списана недостача цінностей на винних осіб.