Як обчислити середнє арифметичне число.

Середня значення різних явищ цікавить математиків, фахівців за статистикою, бізнесменів і навіть - спортивних оглядачів. Зокрема, на футбольних сайтах розміщують інформацію про середньому віці гравців у кожній команді. Такі дані отримують обчисленням середнього арифметичного.
Інструкція
1
Визначте початкові дані завдання. Нехай п'ять школярів з'їли на перерві по кілька цукерок. Треба з'ясувати, скільки в середньому солодощів з'їв кожна дитина. У першого було п'ять цукерок, у другого - три, у третього - вісім, у четвертого - сім, у п'ятому - дві.
2
Знайдіть суму всіх чисел. У розглянутому прикладі треба вирахувати, скільки цукерок було з'їдено усіма школярами. Сума = 5 + 3 + 8 + 7 + 2 = 25 цукерок.
3
Розділіть результат другого кроку на кількість доданків. Середня арифметичне = 25/5 = 5 цукерок.
4
Для закріплення матеріалу вирішите ще одну задачу. У понеділок в магазин канцелярських товарів зайшли 112 осіб, у вівторок - 123 особи, у середу - 98, у четвер - 150, у п'ятницю - 114, в суботу - 187, у неділю - 210. Треба знайти середню відвідуваність магазину протягом дня.
5
Як і в другому кроці, підсумуйте всі числа. Сума = 112 + 123 + 98 + 150 + 114 + 187 + 210 = 994 людини. Стільки відвідувачів було в магазині протягом одного тижня.
6
Розділіть результат п'ятого кроку на число доданків, тобто на кількість врахованих днів. Середня арифметичне = 994/7 = 142 людини. Стає ясно, що в середньому в магазин приходить 142 людини в день.
7
Для тренування зберіть початкові дані і обчисліть середню температуру у вашій місцевості за останній місяць.
Зверніть увагу
Не завжди є сенс знаходити середнє арифметичне. Наприклад, навряд чи когось зацікавить інформація про середнє зростання тварин. Порівняйте зростання жирафа і миші - між ними дуже велика різниця. Тому обчислення середнього арифметичного не має сенсу. Думайте про практичну користь, перш ніж вирішувати якусь завдання.
Корисна порада
На практиці частіше зустрічатиметься середнє арифметичне у вигляді дробового числа. На шостому кроці могло вийти значення 142,8 людини в день і т.д. У такому випадку може бути доречно приблизне значення. Рішення завдання буде звучати так: в середньому в магазин приходить приблизно 143 людини в день.